Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští házenkáři si poradili s agresivními Izraelci

  • Karviná,

Házenkáři karvinského Baníku vyhráli na domácí půdě dvojutkání s mezinárodním soupeřem z Izraele a to v rámci druhého kola Challenge Cupu. I když byly zápasy tvrdé a ze strany soupeře agresivní, nenechali se domácí zaskočit.

Karvinským extraligovým házenkářům se podařilo slibně vstoupit do letošní pohárové Evropy. Na domácí půdě porazili ve dvou utkáních izrealského soupeře. Po sobotní výhře 31:26 zvládli i nedělní odvetu 32:29.

"Náš dvojzápas dopadl dobře, jsem spokojeni, musím se přiznat, bylo to náročnější, než jsme si mysleli. Izraelská házená jde hodně nahoru a tady to potvrdili. jsem šťastní za postup, zahrála si celá lavička, takže za nás super, jedeme dál," zhodnotil dvojutkání trenér HCB Karviná Marek Michalisko.

Před samotnou hrou se zkoušeli karvinští na neznámého soupeře připravit, studovasli jejich hru prostřednictvím vidí.

"Většinou, co jsme viděli na tom videu, tak hráli, byli jsme připraveni, samozřejmě nějaké chyby jsou, ale myslím, že jsem to zvládli super," řekl Petr Mokroš, brankář.

Dominik Solák hru přitvrdil, rozhodčí ho za to ve druhé polovině druhého poločasu posadili na lavičku s červenou kartou. Do utkání zapojil trenér i nové posily týmu Nicolase Noworitu, Ondru Skalického  a na pár minut i Artura Urbanského.

"Jsem rád, že jsem přispěl nějakým gólem k vítězství," dodal Skalický.

Fanoušci poděkovali hráčům za předvedený bojovný výkon. Dalšího soupeře v evropském poháru určí až příští losování ve Vídni.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy