Karvinští házenkáři si poradili s agresivními Izraelci

  • 12:04,
  • Karviná,

Házenkáři karvinského Baníku vyhráli na domácí půdě dvojutkání s mezinárodním soupeřem z Izraele a to v rámci druhého kola Challenge Cupu. I když byly zápasy tvrdé a ze strany soupeře agresivní, nenechali se domácí zaskočit.

Karvinským extraligovým házenkářům se podařilo slibně vstoupit do letošní pohárové Evropy. Na domácí půdě porazili ve dvou utkáních izrealského soupeře. Po sobotní výhře 31:26 zvládli i nedělní odvetu 32:29.

"Náš dvojzápas dopadl dobře, jsem spokojeni, musím se přiznat, bylo to náročnější, než jsme si mysleli. Izraelská házená jde hodně nahoru a tady to potvrdili. jsem šťastní za postup, zahrála si celá lavička, takže za nás super, jedeme dál," zhodnotil dvojutkání trenér HCB Karviná Marek Michalisko.

Před samotnou hrou se zkoušeli karvinští na neznámého soupeře připravit, studovasli jejich hru prostřednictvím vidí.

"Většinou, co jsme viděli na tom videu, tak hráli, byli jsme připraveni, samozřejmě nějaké chyby jsou, ale myslím, že jsem to zvládli super," řekl Petr Mokroš, brankář.

Dominik Solák hru přitvrdil, rozhodčí ho za to ve druhé polovině druhého poločasu posadili na lavičku s červenou kartou. Do utkání zapojil trenér i nové posily týmu Nicolase Noworitu, Ondru Skalického  a na pár minut i Artura Urbanského.

"Jsem rád, že jsem přispěl nějakým gólem k vítězství," dodal Skalický.

Fanoušci poděkovali hráčům za předvedený bojovný výkon. Dalšího soupeře v evropském poháru určí až příští losování ve Vídni.
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 12.12. 22:04
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 12.12. 22:04
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků