Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Erasmus day na OPF Karviná byl pro studenty užitečný

  • Karviná,

Karvinská obchodně podnikatelská fakulta zorganizovala pro své studenty a studenty ze zahraničí takzvaný Erasmus day. V tuto chvíli na fakultě studuje více jak padesát studentů z Číny, Indie, Turecka nebo Francie. Díky této akci mohli všichni vzájemně poznat tradice a kulturu svých zemí a také ochutnat tradiční jídla.

Oddělení zahraničních styků Obchodně podnikatelské fakulty Karviná se připojilo k celoevropským Erasmus dnům. Pro své i zahraniční studenty zorganizovala několik užitečných aktivit.

"Erasmus day organizujeme na naší fakultě poprvé a to v rámci Erasmus days, které se konají po celé Evropě během tří dnů. Zvolili jsme formu prezentací a Global village, prezentace proběhly v malém sále, studenti nám přiblížili svůj pobyt v zahraničí, byly to tři české prezentace a prezentace studentů z Francie a Turecka," popsala aktivity Radmila Unucková,  Erasmus koordinátorka, odd. zahraničních styků OPF Karviná.

Ve foyer fakulty vyrostlo  v rámci takzvané Global village hned několik stánků s ochutnávkou mezinárodní kuchyně.Každý stánek patřil jiné zemi.

"Naši studenti a studenti, které jsme pozvali, konkrétně SPŠ Karviná mají možnost ochutnat jídlo, pobavit se se zahraničními studenty a snažíme se zvýšit komunikaci," dodala koordinátorka.

anketa, studenti: "Co mi nejvíc chutnalo? Když pominu pivo u českého stánku, tak jsem strávil velmi dlouhý čas v indickém stánku, kde mě to uchvátilo a tam jsem zůstal." "Vidím přínos Erasmu v tom, že poznám různou kulturu a hodně lidí se bojí cestovat a díky tomu, že tady přijdou a poslechnou si jejich prezentace, jak tam žijí, tak se možná nebudou tolik bát, aby tam mohli vyjet."

Zahraniční studenti jsou tady z různých důvodů, jedna skupina sem přijela v rámci programu Erasmus, dále sem patří studenti převážně z Indie studující dvouletý navazující magisterský obor a díky navázání spolupráce se třemi  čínskými univerzitami se tady prezentuje i kultura, zvyky a tradice této země.  Program je primárně studijní, ale obsahuje i nejrůznější exkurze, poznávací výlety do okolí nebo akce spojené s českými tradicemi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy