Erasmus day na OPF Karviná byl pro studenty užitečný

  • 13:48,
  • Karviná,

Karvinská obchodně podnikatelská fakulta zorganizovala pro své studenty a studenty ze zahraničí takzvaný Erasmus day. V tuto chvíli na fakultě studuje více jak padesát studentů z Číny, Indie, Turecka nebo Francie. Díky této akci mohli všichni vzájemně poznat tradice a kulturu svých zemí a také ochutnat tradiční jídla.

Oddělení zahraničních styků Obchodně podnikatelské fakulty Karviná se připojilo k celoevropským Erasmus dnům. Pro své i zahraniční studenty zorganizovala několik užitečných aktivit.

"Erasmus day organizujeme na naší fakultě poprvé a to v rámci Erasmus days, které se konají po celé Evropě během tří dnů. Zvolili jsme formu prezentací a Global village, prezentace proběhly v malém sále, studenti nám přiblížili svůj pobyt v zahraničí, byly to tři české prezentace a prezentace studentů z Francie a Turecka," popsala aktivity Radmila Unucková,  Erasmus koordinátorka, odd. zahraničních styků OPF Karviná.

Ve foyer fakulty vyrostlo  v rámci takzvané Global village hned několik stánků s ochutnávkou mezinárodní kuchyně.Každý stánek patřil jiné zemi.

"Naši studenti a studenti, které jsme pozvali, konkrétně SPŠ Karviná mají možnost ochutnat jídlo, pobavit se se zahraničními studenty a snažíme se zvýšit komunikaci," dodala koordinátorka.

anketa, studenti: "Co mi nejvíc chutnalo? Když pominu pivo u českého stánku, tak jsem strávil velmi dlouhý čas v indickém stánku, kde mě to uchvátilo a tam jsem zůstal." "Vidím přínos Erasmu v tom, že poznám různou kulturu a hodně lidí se bojí cestovat a díky tomu, že tady přijdou a poslechnou si jejich prezentace, jak tam žijí, tak se možná nebudou tolik bát, aby tam mohli vyjet."

Zahraniční studenti jsou tady z různých důvodů, jedna skupina sem přijela v rámci programu Erasmus, dále sem patří studenti převážně z Indie studující dvouletý navazující magisterský obor a díky navázání spolupráce se třemi  čínskými univerzitami se tady prezentuje i kultura, zvyky a tradice této země.  Program je primárně studijní, ale obsahuje i nejrůznější exkurze, poznávací výlety do okolí nebo akce spojené s českými tradicemi.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 17.11. 21:25
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 17.11. 21:25
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 17.11. 21:25
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků