Španělé a Portugalci si prohlédli SPŠ Karviná, zaujala je učebna virtuální reality

  • 10:20,
  • Karviná,

Španělé, Portugalci i Poláci měli možnost nahlédnout do nadstandardně vybavených odborných učeben karvinské Střední průmyslové školy a to v rámci mezinárodního projektu Make your way. Mohli porovnat úroveň vybavení a výukové postupy se zázemím na školách ve svých zemí. Zaujala je učebna virtuální reality.

Střední průmyslová škola Karviná hostila vzácnou návštěvu ze zahraničí a to v rámci mezinárodního projektu Make your way.

 “Jeho náplń je taková, že se vyměňuje dobrá praxe se středními školami a se společnostmi, které se zabývají technickými obory,” vysvětlila projektová manažerka Make your way Nikola Mináriková.

 Zástupci školství a společností ze Španělska, Portugalska a Polska se zajímali o vybavení školy a možnosti výuky, které studenti díky špičkovému vybavení odborných učeben mají. 

 “Máme obrovské štěstí, že naši učitelé jsou dobře vybaveni jazykově a mohou se účastnit vzdělávacích kurzů v anglickém jazyce a to v rámci programu Erasmus + ,” vysvětlila Česlava Lukaštíková, ředitelka SPŠ Karviná. 

Hosté si prohlédli odborné učebny mechatroniky, CNC strojů, učebnu kolaborativních robotů, CNC dílnu, učebnu výpočetní techniky s 3D tiskovým centrem i nejnovější učebnu virtuální reality. Mohli srovnávat zázemí karvinské školy se zázemím v jejich zemi.

”Jsem velmi rád, že tato škola je na území Karviné, protože je velkou motivací pro žáky ZŠ. Nabízí výborné podmínky k dalšímu studiu a přípravu na povolání,” řekl náměstek primátora Andrzej Bizoń (nestr. za ČSSD).

Zahraniční hosté jsou také důležitými partnery v programu Karviná všemi deseti.

”Protože řešíme náplň programu Karviná všemi deseti a Digitální laboratoře, které jsou trendem ve světě, zjistili jsme, že Španělé a Portugalci jsou v technologiích v popředí. Proto jsme neváhali a zapojili jsme se do projektu Make your way. Je fajn vidět, jak to jinde v Evropě dělají a vzít si z toho příklady nové praxe, na co si dát pozor a podobně,” řekl náměstek primátora Lukáš Raszyk (ČSSD). 

Projekt Make your way funguje i opačným směrem, zástupci našeho regionu včetně Karviné budou mít možnost vyjet do zahraničí a porovnat jejich zázemí a výsledky. Výstupem budou výukové materiály, které sestaví projektoví manažeři ve spolupráci s pedagogy. Přeloženy budou do všech jazyků a budou se aplikovat ve školách.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 17.11. 20:30
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 17.11. 20:30
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 17.11. 20:30
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků