Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Španělé a Portugalci si prohlédli SPŠ Karviná, zaujala je učebna virtuální reality

  • Karviná,

Španělé, Portugalci i Poláci měli možnost nahlédnout do nadstandardně vybavených odborných učeben karvinské Střední průmyslové školy a to v rámci mezinárodního projektu Make your way. Mohli porovnat úroveň vybavení a výukové postupy se zázemím na školách ve svých zemí. Zaujala je učebna virtuální reality.

Střední průmyslová škola Karviná hostila vzácnou návštěvu ze zahraničí a to v rámci mezinárodního projektu Make your way.

 “Jeho náplń je taková, že se vyměňuje dobrá praxe se středními školami a se společnostmi, které se zabývají technickými obory,” vysvětlila projektová manažerka Make your way Nikola Mináriková.

 Zástupci školství a společností ze Španělska, Portugalska a Polska se zajímali o vybavení školy a možnosti výuky, které studenti díky špičkovému vybavení odborných učeben mají. 

 “Máme obrovské štěstí, že naši učitelé jsou dobře vybaveni jazykově a mohou se účastnit vzdělávacích kurzů v anglickém jazyce a to v rámci programu Erasmus + ,” vysvětlila Česlava Lukaštíková, ředitelka SPŠ Karviná. 

Hosté si prohlédli odborné učebny mechatroniky, CNC strojů, učebnu kolaborativních robotů, CNC dílnu, učebnu výpočetní techniky s 3D tiskovým centrem i nejnovější učebnu virtuální reality. Mohli srovnávat zázemí karvinské školy se zázemím v jejich zemi.

”Jsem velmi rád, že tato škola je na území Karviné, protože je velkou motivací pro žáky ZŠ. Nabízí výborné podmínky k dalšímu studiu a přípravu na povolání,” řekl náměstek primátora Andrzej Bizoń (nestr. za ČSSD).

Zahraniční hosté jsou také důležitými partnery v programu Karviná všemi deseti.

”Protože řešíme náplň programu Karviná všemi deseti a Digitální laboratoře, které jsou trendem ve světě, zjistili jsme, že Španělé a Portugalci jsou v technologiích v popředí. Proto jsme neváhali a zapojili jsme se do projektu Make your way. Je fajn vidět, jak to jinde v Evropě dělají a vzít si z toho příklady nové praxe, na co si dát pozor a podobně,” řekl náměstek primátora Lukáš Raszyk (ČSSD). 

Projekt Make your way funguje i opačným směrem, zástupci našeho regionu včetně Karviné budou mít možnost vyjet do zahraničí a porovnat jejich zázemí a výsledky. Výstupem budou výukové materiály, které sestaví projektoví manažeři ve spolupráci s pedagogy. Přeloženy budou do všech jazyků a budou se aplikovat ve školách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy