Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

České a polské děti společně muzicírovaly

  • Karviná,

Teď se podíváme do jedné ze tříd základní školy s polským jazykem vyučovacím. Děti z této školy si společné zazpívaly a zahrály na nové hudební nástroje v rámci muzicírování se školáky z polské obce Hažlach.

Na Základní a Mateřské škole s polským jazykem vyučovacím Dr. Olszaka se uskutečnilo muzicírování dětí z této školy a školy z  polské obce Hażlach a to v rámci projektu „Hudba plyne ze Zamarského kopce do údolí Olše“.

 “Jde o projekt z EU. Je to projekt, který přináší výhody a velké pozitivum, protože setkávání dětí od nás a z Polska je velkým přínosem pro budoucí vývoj regionu,” vysvětlil projektový manažer z oddělení strategie a plánování  Odboru školství a rozvoje Magistrátu města Karviné Josef Woźniak.

 Novou spolupráci kvitují i zástupci obou stran. 

“Tento projekt je hodně užitečný, protože díky němu mohla vzniknout spolupráce mezi školami v Karviné a Zamarski. Potkáváme se a vzájemně poznáváme. Kromě toho jsme mohli vybudovat pódium v Zamarsku, kde děti vystupovaly. Myslím si, že to určitě není poslední projekt, který společně realizujeme,” řekl starosta obce Hażlach Grzegorz Sikorski a ředitel Základní a Mateřské škole s polským jazykem vyučovacím Dr. Olszaka Tomasz Śmiłowski dodává: “V rámci tohoto projektu se naši žáci zúčastnili dvou vystoupení v Polsku, a to na jaře a na podzim. Byla to taneční vystoupení obohacené zpíváním lidových písní.” 

Závěrečnou akcí je právě společné muzicírování, které bylo doplněno i o nové hudební nástroje, které škola právě díky tomuto projektu využívá.

 “V rámci projektu dostala škola nejen pomůcky do hudební výchovy jako jsou kytary, bicí, triangly a podobně, ale i potřebné vybavení jako je ozvučení místnosti, mikrofony, reproduktory atd,” dodal Śmiłowski. 

Do současné doby byly zrealizovány  dva projekty, schválené a před realizací jsou další projekty- "Kultura v údolí řeky Olše" a "Dědictví, které spojuje přes hranici". Všechny projekty propojují oblast Těšínského Slezska.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy