České a polské děti společně muzicírovaly

  • 12:58,
  • Karviná,

Teď se podíváme do jedné ze tříd základní školy s polským jazykem vyučovacím. Děti z této školy si společné zazpívaly a zahrály na nové hudební nástroje v rámci muzicírování se školáky z polské obce Hažlach.

Na Základní a Mateřské škole s polským jazykem vyučovacím Dr. Olszaka se uskutečnilo muzicírování dětí z této školy a školy z  polské obce Hażlach a to v rámci projektu „Hudba plyne ze Zamarského kopce do údolí Olše“.

 “Jde o projekt z EU. Je to projekt, který přináší výhody a velké pozitivum, protože setkávání dětí od nás a z Polska je velkým přínosem pro budoucí vývoj regionu,” vysvětlil projektový manažer z oddělení strategie a plánování  Odboru školství a rozvoje Magistrátu města Karviné Josef Woźniak.

 Novou spolupráci kvitují i zástupci obou stran. 

“Tento projekt je hodně užitečný, protože díky němu mohla vzniknout spolupráce mezi školami v Karviné a Zamarski. Potkáváme se a vzájemně poznáváme. Kromě toho jsme mohli vybudovat pódium v Zamarsku, kde děti vystupovaly. Myslím si, že to určitě není poslední projekt, který společně realizujeme,” řekl starosta obce Hażlach Grzegorz Sikorski a ředitel Základní a Mateřské škole s polským jazykem vyučovacím Dr. Olszaka Tomasz Śmiłowski dodává: “V rámci tohoto projektu se naši žáci zúčastnili dvou vystoupení v Polsku, a to na jaře a na podzim. Byla to taneční vystoupení obohacené zpíváním lidových písní.” 

Závěrečnou akcí je právě společné muzicírování, které bylo doplněno i o nové hudební nástroje, které škola právě díky tomuto projektu využívá.

 “V rámci projektu dostala škola nejen pomůcky do hudební výchovy jako jsou kytary, bicí, triangly a podobně, ale i potřebné vybavení jako je ozvučení místnosti, mikrofony, reproduktory atd,” dodal Śmiłowski. 

Do současné doby byly zrealizovány  dva projekty, schválené a před realizací jsou další projekty- "Kultura v údolí řeky Olše" a "Dědictví, které spojuje přes hranici". Všechny projekty propojují oblast Těšínského Slezska.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 19.11. 11:38
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 19.11. 11:38
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 19.11. 11:38
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků