Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Palec nahoru házenkářům - se svými fanoušky darovali krev. Rozhodně ne naposledy

  • Karviná,

Karvinští extraligoví házenkáři stihli v desetidenní reprezentační přestávce udělat dobrý skutek. Se svými fanoušky darovali krev. Mnozí z nich poprvé a rozhodně ne naposledy.

Na transfuzní stanici karvinské rájecké nemocnice se potkali házenkáři Baníku Karviná se svými fanoušky, aby společně podpořili dobrou věc a darovali krev, nenahraditelnou tekutinu zachraňující život.

" My hodně využíváme podpory města, chceme i touto cestou vracet městu a lidem ve městě a darovat krev je velmi dobrý nápad ," řekl trenér HCB Karviná Marek Michalisko.

Někteří hráči ale i fanoušci byli prvodárci. Patřil mezi ně i Michal Brůna.

"Daruji poprvé, protože jsme to měli vždycky zakázané, ale máme teď pauzu deset dní reprezentační, tak můžu,” řekl Brůna.

Poprvé darovala krev i fanynka klubu Veronika Bouzková. Výzvu házenkářů přijala ráda.

"Házená se mi hodně líbí, je to rychlý sport. Chodím poslední rok se dívat na zápasy, jsou dobří naši kluci, takže jim fandím a doufám, že letos titul vyhrají," Veronika Bouzková,  fanynka HCB Karviná.

Pro fanoušky, ale i náhodné dárce měli házenkáři připraveny upomínkové předměty a také  vstupenky na jejich zápasy. 

"Jsme rádi, že tato akce se vydařila a házenkáři přišli podpořit naše dárce. I tak musím říct, že krve je stále nedostatek, proto prosím všechny, kteří by chtěli a mohli darovat krev, aby přišli na naší stanici a darovali krev," dodala mluvčí nemocnice Radmila Fleischerová.

Lékaři přivítají dárce i prvodárce všech krevních skupin. Darovat krev mohou lidé od 18 do 65 let.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy