Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

KHN pořídila na rehabilitační oddělení unikátní přístroj

  • Karviná,

Karvinská hornická nemocnice se jako jediná nemocnice v kraji může pochlubit novou špičkovou přístrojovou technikou. V rámci modernizace ji pořídila na své rehabilitační oddělení pro robotickou terapii.

Karvinská hornická nemocnice v rámci modernizace přístrojové techniky zakoupila na rehabilitační oddělení přístroj pro robotickou terapii, který umožňuje provádět stabilizace a mobilizace a cvičit koordinaci a rovnováhu.

"Tento přístroj se skládá z pohyblivé cvičební plošiny, opěrných madel a obrazovky dotykové, kde je přednastavený software pro různá cvičení s různým stupněm obtížnosti," řekla Pavlína Zvárová, primářka Rehabilitačního oddělení KHN.

Každý pacient před první terapií podstupuje na přístroji test, který v grafu a procentech odhalí, jak na tom je se stabilizací, rovnováhou kterou část těla zatěžuje více a podobně. Podle diagnózy se také navolí nejvhodnější cvičení.

"Například vidím, že pacient je po artroskopii koleního kloubu, tak navolím program kolena. Volím rychlost, stupeň rotace, můžu zpomalit, zrychlit. Pořád je to o rovnováze, o koordinaci pohybu," popsala funkci přístroje Renáta Gajďoková, fyzioterapeutka.

Přístroj využívají i sportovci, ke každému se přistupuje indivudálně. Unikátní přístroj plně hradila nemocnice z vlastních finančních prostředků, pořídila ho za 1 milion korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy