KHN pořídila na rehabilitační oddělení unikátní přístroj

  • 13:20,
  • Karviná,

Karvinská hornická nemocnice se jako jediná nemocnice v kraji může pochlubit novou špičkovou přístrojovou technikou. V rámci modernizace ji pořídila na své rehabilitační oddělení pro robotickou terapii.

Karvinská hornická nemocnice v rámci modernizace přístrojové techniky zakoupila na rehabilitační oddělení přístroj pro robotickou terapii, který umožňuje provádět stabilizace a mobilizace a cvičit koordinaci a rovnováhu.

"Tento přístroj se skládá z pohyblivé cvičební plošiny, opěrných madel a obrazovky dotykové, kde je přednastavený software pro různá cvičení s různým stupněm obtížnosti," řekla Pavlína Zvárová, primářka Rehabilitačního oddělení KHN.

Každý pacient před první terapií podstupuje na přístroji test, který v grafu a procentech odhalí, jak na tom je se stabilizací, rovnováhou kterou část těla zatěžuje více a podobně. Podle diagnózy se také navolí nejvhodnější cvičení.

"Například vidím, že pacient je po artroskopii koleního kloubu, tak navolím program kolena. Volím rychlost, stupeň rotace, můžu zpomalit, zrychlit. Pořád je to o rovnováze, o koordinaci pohybu," popsala funkci přístroje Renáta Gajďoková, fyzioterapeutka.

Přístroj využívají i sportovci, ke každému se přistupuje indivudálně. Unikátní přístroj plně hradila nemocnice z vlastních finančních prostředků, pořídila ho za 1 milion korun.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 16.11. 3:10
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 16.11. 3:10
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 16.11. 3:10
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků