Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

KHN pořídila na rehabilitační oddělení unikátní přístroj

  • Karviná,

Karvinská hornická nemocnice se jako jediná nemocnice v kraji může pochlubit novou špičkovou přístrojovou technikou. V rámci modernizace ji pořídila na své rehabilitační oddělení pro robotickou terapii.

Karvinská hornická nemocnice v rámci modernizace přístrojové techniky zakoupila na rehabilitační oddělení přístroj pro robotickou terapii, který umožňuje provádět stabilizace a mobilizace a cvičit koordinaci a rovnováhu.

"Tento přístroj se skládá z pohyblivé cvičební plošiny, opěrných madel a obrazovky dotykové, kde je přednastavený software pro různá cvičení s různým stupněm obtížnosti," řekla Pavlína Zvárová, primářka Rehabilitačního oddělení KHN.

Každý pacient před první terapií podstupuje na přístroji test, který v grafu a procentech odhalí, jak na tom je se stabilizací, rovnováhou kterou část těla zatěžuje více a podobně. Podle diagnózy se také navolí nejvhodnější cvičení.

"Například vidím, že pacient je po artroskopii koleního kloubu, tak navolím program kolena. Volím rychlost, stupeň rotace, můžu zpomalit, zrychlit. Pořád je to o rovnováze, o koordinaci pohybu," popsala funkci přístroje Renáta Gajďoková, fyzioterapeutka.

Přístroj využívají i sportovci, ke každému se přistupuje indivudálně. Unikátní přístroj plně hradila nemocnice z vlastních finančních prostředků, pořídila ho za 1 milion korun.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

ASF jobs. s.r.o, - Karviná
Karviná
od 96 Kč/hod.

Detail

ASF jobs. s.r.o, - Karviná
Karviná
od 96 Kč/hod.

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků