ZUŠ B. Smetany v Karviné probouzí talent a nadání žáků už 95 let

  • 16:30,
  • Karviná,

Základní umělecká škola oslavila krásné jubileum - 95. výročí svého fungování. V městském domě kultury se veřejnosti představily všechny obory školy. A aby se na tuto významnou událost jen tak nezapomnělo, křtilo se i dvojcédéčko s nahrávkami nejzdařilejších výkonů sólistů, komorních orchestrů a sborů školy.

Každé významné výročí a jubileum se patří náležitě oslavit a když se jedná o 95. narozeniny, pak zvlášť. Ať už jde o život jednice nebo celé školy. A právě takové jubileum oslavila koncertem ZUŠ Bedřicha Smetany. Konal se v městském domě kultury, ve velkém a vyprodaném sále.

"Na slavnostní koncert k 95. výročí založení školy jsme vybrali naše rodinné stříbro. Ze všech čtyř oborů, to nejlepší, co tady máme. Vítěze krajských, ústředních kol soutěží, samozřejmě sborové studio Permoník, které v letošním roce připravuje muzikál, takže jsme měli ochutnávku z tohoto muzikálu Josef a jeho pestrobarevný plášť a další," řekla Kateřina Michlová, zástupkyně ředitele školy a také hlavní organizátorka oslav.

Kmotry 2CD ZUŠ se stal Rudolf Bernatík - zakladatel Fakulty umění Ostravské univerzity, dlouholetý příznivce školy, člen výboru Stonavské Barborky a lektor Klavírních ateliérů - společně s Lukášem Michlem, absolventem klavírního oddělení této umělecké školy a hudebním pedagogem, který nyní vede katedru klávesových nástrojů fakulty umění. Oba pánové se tohoto úkolu zhostili s radostí.

Na oslavě si lidé mohli prohlédnout i kroniky, ve kterých jsou zapsány nejdůležitější a zásadní momenty v dějinách školy. Historie se začala psát v roce 1924, kdy byl na popud tehdejšího pěveckého spolku Smetana založen Městský ústav s názvem Bedřicha Smetany.

 V současné době na škole studuje 1039 žáků. Mnozí jsou úspěšní nejen v republice, ale i mimo ní a to ve všech oborech - hudebním, výtvarném, tanečním i literárně-dramatickém.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 19.11. 22:15
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 19.11. 22:15
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 19.11. 22:15
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků