Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZUŠ B. Smetany v Karviné probouzí talent a nadání žáků už 95 let

  • Karviná,

Základní umělecká škola oslavila krásné jubileum - 95. výročí svého fungování. V městském domě kultury se veřejnosti představily všechny obory školy. A aby se na tuto významnou událost jen tak nezapomnělo, křtilo se i dvojcédéčko s nahrávkami nejzdařilejších výkonů sólistů, komorních orchestrů a sborů školy.

Každé významné výročí a jubileum se patří náležitě oslavit a když se jedná o 95. narozeniny, pak zvlášť. Ať už jde o život jednice nebo celé školy. A právě takové jubileum oslavila koncertem ZUŠ Bedřicha Smetany. Konal se v městském domě kultury, ve velkém a vyprodaném sále.

"Na slavnostní koncert k 95. výročí založení školy jsme vybrali naše rodinné stříbro. Ze všech čtyř oborů, to nejlepší, co tady máme. Vítěze krajských, ústředních kol soutěží, samozřejmě sborové studio Permoník, které v letošním roce připravuje muzikál, takže jsme měli ochutnávku z tohoto muzikálu Josef a jeho pestrobarevný plášť a další," řekla Kateřina Michlová, zástupkyně ředitele školy a také hlavní organizátorka oslav.

Kmotry 2CD ZUŠ se stal Rudolf Bernatík - zakladatel Fakulty umění Ostravské univerzity, dlouholetý příznivce školy, člen výboru Stonavské Barborky a lektor Klavírních ateliérů - společně s Lukášem Michlem, absolventem klavírního oddělení této umělecké školy a hudebním pedagogem, který nyní vede katedru klávesových nástrojů fakulty umění. Oba pánové se tohoto úkolu zhostili s radostí.

Na oslavě si lidé mohli prohlédnout i kroniky, ve kterých jsou zapsány nejdůležitější a zásadní momenty v dějinách školy. Historie se začala psát v roce 1924, kdy byl na popud tehdejšího pěveckého spolku Smetana založen Městský ústav s názvem Bedřicha Smetany.

 V současné době na škole studuje 1039 žáků. Mnozí jsou úspěšní nejen v republice, ale i mimo ní a to ve všech oborech - hudebním, výtvarném, tanečním i literárně-dramatickém.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy