Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stávková pohotovost v Karviné. Lékaři nesouhlasí s přesunem orlovské ortopedie do Havířova

  • Karviná,

Lékařský odborový klub Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj vyhlásil stávkovou pohotovost. Nesouhlasí s rozhodnutím kraje převést orlovskou ortopedii do Havířova. Jedním z hlavním důvodů je ztráta akreditace na vzdělávání lékařů pro anesteziologicko-resuscitační oddělení. Žádají zřizovatele, aby situaci co nejdříve řešil.

Kolektiv primářů, vrchních sester a managementu Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj zaslal hejtmanovi Moravskoslezského kraje otevřený dopis s nesouhlasnou reakcí na rozhodnutí kraje přesunout ortopedické oddělení z Orlové do Havířova. 

" Tento přesun je nebezpečný pro NsP Karviná-Ráj z toho důvodu, že bychom přišli o akreditaci vzdělávací pro anesteziologicko-resuscitační oddělení a jelikož tam pracuje šest neatestovaných lékařů, museli by přejít na jiná oddělení, která tu akreditaci mají, třeba potažmo do Havířova, tím pádem by ARO nebylo schopné zajistit operace na odděleních jako je oční, gynekologie a chirurgie," řekl Lumír Tomala, lékař, předseda Lékařského odborového klubu NsP Karviná -Ráj.

V dopise dále lékaři zmiňují i ekonomické následky tohoto rozhodnutí, například výdaje s najmutím atestovaných lékařů a personální problém - odchod stávajících zaměstnanců z důvodu nestability nemocnice.

"Ten dopis, který přišel  panu hejtmanovi, není úplně správně napsaný, protože se opírají o to, že porušujeme usnesení zastupitelstva, ale to usnesení říká jasně, že ten přesun oddělení může jít do Karviné a Havířova, tam je volnost v tom, kam ta ortopedie jít může. Neříkám, jestli to je šťastné nebo nešťastné řešení, ale v současné době je to jediné možné řešení, protože na prvním místě je pacient, a v případě že bychom nějakým způsobem personálně museli zasáhnout do složení ortopedického oddělení, do toho kolektivu, tak by to odnesl pacient. Proto jsme vyšli vstříc panu primáři Knyblovi, aby to ti pacienti pocítili co nejméně," vysvětlil Martin Gebauer, náměstek hejtmana MSK.

Prozatím je vyhlášena stávková pohotovost, O dalším vývoji vás budeme informovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy