Malí předškoláci se v Montessori školce učí samostatnosti

  • 18:13,
  • Karviná,

“Pomoz mi, abych to dokázal sám,” to je motto Montessori pedagogiky, kterou už pět let uplatňují v Montessori třídě v karvinském Centru pro rodinu Sluníčko.

 Tato třída je jiná než třídy ve známých mateřinkách. Chybí tady klasické hračky. Převládají tady pomůcky, které děti od tří do šesti let učí být samostatné v běžných denních činnostech.

"Montessori škola ve Sluníčku funguje pět let podle Montessori pedagogiky. Je dětská skupina, denně máme maximálně 12 dětí, pečují o ně dvě učitelky," řekla Ivana Reisová, lektorka v Centru pro rodinu Sluníčko a dodává: "Rodiče sem mohou přivádět děti i jednorázově jednou týdně  na pár hodin. Výhodou tohoto předškolního vzdělávání je právě malá skupina dětí s individuálním přístupem.

V běžném denním režimu děti pracují buď kolektivně nebo samostatně. Pro tuto práci mají vyhrazený prostor na svém vlastním koberečku.

" Dítě si vezme kobereček, to je jeho prostor, ten musí ostatní děti respektovat a tam pracuje se svou pomůckou. Ať už je to nalévání vody z větších misek do menších, nabírání korálků a podobně. je to taková průprava do praktického života, procvičují manuální zručnost, jemná i hrubá motorika, vzdělávání a příprava na praktický život," řekla Lucie Nowoczková, učitelka.

Přihlásit své dítě do Montessori školky mohou rodiče v průběhu celého roku,  veškeré informace najdou i na webu Centra pro rodinu Sluníčko. Přístup do této dětské skupiny  bude umožněn jen očkovaným dětem.
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 12.12. 16:53
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 12.12. 16:53
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků