Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Basketbalisté TJ Sokol Karviná zahájili sezonu úspěšně

  • Karviná,

O víkendu se uskutečnil první domácí dvojzápas druholigových basketbalistů TJ Sokol Karviná. Hostili tým SA IMA Group Brno, které nakonec porazili vysoko 91:66.

Letošní sezónu odstartovali karvinští basketbalisté čtyřikrát venku, dvě těžká utkání vyhráli, porazili například Slovan Černé pole 94:91. Uplynulý víkend hostili dalšího těžkého soupeře-  S A IMA Group Brno.

"S dnešním utkáním jsem spokojený, protože včera jsme přišli o dalšího zraněného hráče Jardu Odehnala, museli jsme se semknout a připravit se na brněnský tým, který disponuje vysokými hráči a atletickou a fyzickou hrou, ale naším střídáním osobní a zónové obrany se nám podařilo ty hráče zastavit a získali jsme náskok až třiceti bodů. Rotovala celá lavička, takže musím říct, že náš výkon byl výborný," shrnul utkání trenér, starosta TJ Sokol Karviná, manažer klubu Roman Hamrus.

"Ta čtvrtá čtvrtina byla těžší, už jsme trochu rotovali, zahráli si všichni. Nejdůležitější byla druhá čtvrtina, kdy jsme pět minut na konci nedostali koš, ani ve třetí čtvrtině jsme nedostali koš skoro čtyři, to rozhodlo. I obrana, spolupracovali jsme, bylo to nejlepší, co jsme mohli předvést," dodal  zástupce kapitána TJ Sokol Karviná Jan Landor.

Oproti loňské sezóně se mírně obměnila sestava. Letos nenastoupil Karel Šeda, zraněn je dlouhodobě Tomáš Hamrus a nyní i Jaroslav Odehnal.

Po šesti utkáních mají prozatím karvinští basketbalisté čtyři vítězství a dvě porážky, drží se na špici tabulky mezi druhým až čtvrtým místem.

" Je to začátek sezony, to těžké nás ještě čeká, ta zranění, která máme, jsou taková, že se nedají za týden vyléčit, takže Jarda Odehnal nám bude v příštím výjezdu brněnském asi chybět a budeme muset doplňovat kádr z U19," dodal trenér.

Ambicí karvinských basketbalistů je postoupit do play off . Trenér Roman Hamrus doufá, že nepřijdou další zranění a budou schopni uspět.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků