Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinské děti toužily po lanovce. Radnice je vyslyšela a nechala jednu postavit

  • Karviná,

Karvinské děti mají k dispozici novou atrakci. V lesoparku Dubina stojí nová lanová dráha. Toužily po ní samy děti, radnice jejich přání vyslyšela a lanovku nechal postavit.

Poblíž workoutového a dětského hřiště v karvinském lesoparku Dubina vyrostla nová lanová dráha. Její délka je přibližně 40 metrů a využívat ji mohou děti od šesti let.

"S tímto nápadem přišly děti, oslovily nás, zda bychom tady v Karviné tuto atrakci nezrealizovali tak jako v jiných městech, protože tyto lanovky jsou velmi oblíbené,” řekla Jana Maierová, vedoucí odboru komunálních služeb MMK.

Konstrukce lanovky je kovová s betonovými základy, vystužené ocelovými armaturami.

"Pod zemí to je až je jeden metr, je to kostka tak 50x50, takže ten základ je dost pevný, aby to bylo stabilní. Bylo to trochu pracné, v tomto terénu," popsal práceMiroslav Lysek, pracovník TS Karviná.

Obě základny jsou propojeny ocelovým lanem, na kterém je připevněna kladka se zavěšeným sedákem.

"Teď se to napne a bude se jezdit. Kladka má samobrzdu. Převýšení je zhruba dva metry, mělo by to být dostačující," řekl Miroslav Lysek, pracovník TS Karviná.

Lanovku chvíli po instalaci vyzkoušeli první návštěvníci Dubiny.

anketa: dětští návštěvníci lesoparku Dubina: "Je super, že to tu je, líbí se, jsem rád, že to tady dali.” "Na konci se musím pořádně držet, abych nespadl,"

Lanovka je bezpečná, u menších dětí je, stejně jako u jiných atrakcí, ale doporučen dohled rodičů.


Slezské divadlo za výlohou

Slezské divadlo se připojilo k výzvě Oživené výlohy pražského souboru Cirk La Putyka a za sklem uzavřeného nákupního centra Slezanka v centr...

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků