Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Deváťákům usnadňuje akce Volba povolání výběr, střední školy se prezentují společně

  • Karviná,

V Obecním domě Družba se uskutečnila tradiční akce pro žáky devátých ročníků. Připravil ji úřad práce ve spolupráci se středními školami a firmam. Zaměřili jsme se na střední školy, které karvinští školáci mají přímo v místě bydliště.

Stejně jako každý podzim i letos uspořádal úřad práce ve spolupráci s městy veletrh vzdělávacích nabídek středních škol v regionu i za jeho hranicemi.

 “Výjimečnost této akce je v tom, že žák si může na jednom místě získat informace o všech školách, které se v regionu nachází. Já, jako představitel města, bych byl rád, kdyby zůstali v Karviné, protože nabídka je opravdu široká a zajímavá,” řekl náměstek primátora Andrzej Bizoń, který společně s ředitelem ÚP Karviná Daliborem Závackým a ředitelkou MěDK Olgou Humplíkovou tut akci slavnostně v Obecním domě Družba zahájili. 

“Je tady přítomno hodně studentů těchto škol a i oni jim mohou říct, jakým způsobem probíhá výuka, co se můžou naučit a jakou má škola třeba zájmovou činnost,” dodal Závacký.

 I když je nabídka škol v regionu pestrá, pořád platí, že řemeslo má zlaté dno a firmy se doslova přetahují o vyučené řemeslníky, kterých je stále na trhu práce nedostatek.

 ”Ta manuální profese je velmi žádaná. Vyučení lidé mají rychlý způsob najít si obživu a myslím, že nabídka těch škol je tak bohatá, že pokryje požadavky všech těchto dětí,” uzavřel ředitel ÚP Karviná. 

Ze středních škol nacházejících se přímo v Karviné byli přítomni zástupci Střední zdravotnické školy Karviná, Gymnázia Karviná, Střední průmyslová škola Karviná, Střední škola techniky a služeb, Obchodní akademie Karviná, Střední odborné školy managementu a práva Karviná a Střední odborná škola ochrany osob a majetku. 

Žáci devátých ročníků budou mít možnost si prohlédnout zázemí škol přímo na vlastní oči prostřednictvím Dnů otevřených dveří, které každá ze škol v blízké budoucnosti pořádá.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků