Deváťákům usnadňuje akce Volba povolání výběr, střední školy se prezentují společně

  • 15:37,
  • Karviná ,

V Obecním domě Družba se uskutečnila tradiční akce pro žáky devátých ročníků. Připravil ji úřad práce ve spolupráci se středními školami a firmam. Zaměřili jsme se na střední školy, které karvinští školáci mají přímo v místě bydliště.

Stejně jako každý podzim i letos uspořádal úřad práce ve spolupráci s městy veletrh vzdělávacích nabídek středních škol v regionu i za jeho hranicemi.

 “Výjimečnost této akce je v tom, že žák si může na jednom místě získat informace o všech školách, které se v regionu nachází. Já, jako představitel města, bych byl rád, kdyby zůstali v Karviné, protože nabídka je opravdu široká a zajímavá,” řekl náměstek primátora Andrzej Bizoń, který společně s ředitelem ÚP Karviná Daliborem Závackým a ředitelkou MěDK Olgou Humplíkovou tut akci slavnostně v Obecním domě Družba zahájili. 

“Je tady přítomno hodně studentů těchto škol a i oni jim mohou říct, jakým způsobem probíhá výuka, co se můžou naučit a jakou má škola třeba zájmovou činnost,” dodal Závacký.

 I když je nabídka škol v regionu pestrá, pořád platí, že řemeslo má zlaté dno a firmy se doslova přetahují o vyučené řemeslníky, kterých je stále na trhu práce nedostatek.

 ”Ta manuální profese je velmi žádaná. Vyučení lidé mají rychlý způsob najít si obživu a myslím, že nabídka těch škol je tak bohatá, že pokryje požadavky všech těchto dětí,” uzavřel ředitel ÚP Karviná. 

Ze středních škol nacházejících se přímo v Karviné byli přítomni zástupci Střední zdravotnické školy Karviná, Gymnázia Karviná, Střední průmyslová škola Karviná, Střední škola techniky a služeb, Obchodní akademie Karviná, Střední odborné školy managementu a práva Karviná a Střední odborná škola ochrany osob a majetku. 

Žáci devátých ročníků budou mít možnost si prohlédnout zázemí škol přímo na vlastní oči prostřednictvím Dnů otevřených dveří, které každá ze škol v blízké budoucnosti pořádá.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků