Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový ředitel NsP Karviná-Ráj Ivo Žolnerčík má hned ze startu funkce nelehký úkol

  • Karviná,

Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji vede od 5. listopadu 2019 Ivo Žolnerčík. Vyšel jako vítěz z dvoukolového výběrového řízení poté, co byl předchozí ředitel Jiří Matěj na konci srpna odvolán.

Od 5. listopadu vede Nemocnici s poliklinikou Karviná-Ráj pod kterou spadá i nemocnice v Orlové - nový ředitel Ivo Žolnerčík. V prvních dnech po svém nástupu se stihl podívat na operační sály,  probral současnou situaci s primáři a vrchními sestrami, zjišťoval stav v orlovské nemocnici, zvláště na ortopedii, zajímaly ho názory zaměstnanců a vyslechl si jejich postoje.

Ivo Žolnerčík má před sebou tedy nelehký úkol, narovnat vztahy a uklidnit vypjatou situaci. Bude se také snažit zvrátit hromadné rozhodnutí orlovských ortopedů dát výpovědi kvůli odvolání primáře Knýbla.

"Byla by škoda, kdyby kolektiv 58 lidí, který se pracně dával dohromady, se rozpadl, protože to jsou odborníci. Těmto lidem by to neprospělo, Karviná tento obor potřebuje," vysvětlil Žolnerčík.

Do zdravotnictví  přešel v roce 2005, do té doby Ivo Žolnerčík pracoval v OKD, například na dole Paskov řešil choroby z povolání a nemocenské. Posléze přestoupil do Fakultní nemocnice Ostrava, kde do současné doby zastával funkci technického náměstka.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků