Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení Karviné v noci vyrazilo do ulic se strážníky. Objevili i mladistvé, kteří popíjeli ve sklepě

  • Karviná,

Zástupci vedení Karviné se zúčastnili z pátku na sobotu běžné noční směny strážníků městské policie. Doprovázeli je na kontrolách, chtěli znát úskalí a náplň jejich práce a také se zajímali o to, jaká je v nočních hodinách ve městě situace. Poklidnou situaci narušil jen jeden incident a to náhodné objevení mladistvých, kteří popíjeli alkohol ve sklepě.

Co se v Karviné děje v nočních hodinách, jak často a kde je rušen noční klid a také  co všechno řeší během noci městští strážníci zajímalo primátora Karviné. Po dvaadvacáté hodině s nimi strávil jejich směnu.

"Městská policie je v kompetenci primátora, takže jsem chtěl vidět i noční provoz, dění v noci, jak strážníci pracují, jaké povinnosti mají," vysvětlil primátor Karviné Jan Wolf.

"Myslím si, že ta bezpečnostní situace je  v Karviné stabilizovaná. Spolupracujeme s občany, oni nám oznamují věci, takže můžeme být spokojeni," dodal ředitel MP Karviná Petr Bičej.

Strážníci zkontrolovali všechny městské části, namátkově vcházeli do restauračních zařízení , zastavovali náhodné cyklisty. zajímalo je, jestli kola nepochází z trestné činnosti.

"Byli jsme na diskotéce v Country klubu, zkontrolovali jsme osoby mladší osmnácti let, zda nepožívají alkohol, budeme navštěvovat další diskotéky z pohledu venkovního narušování nočního klidu, podíváme se i na sídla bezdomovců," dodal Bičej.

Jedna ze zastávek směřovala i na vlakové nádraží, tady kontrola proběhla kvůli bezdomovcům nebo osobám v pátrání. Všude vládl klid a pořádek.

"Ty kontroly probíhaly od desíti hodin, je kolem půlnoci, je tady relativně klid, byl jen zásah u mladistvých, kdy  používali alkohol," řekl primátor.

Mladiství byli objeveni náhodně při projíždění ulicí Fučíkovou. Z jednoho ze sklepů se totiž ozýval hlasitý zpěv. Strážníci skupinku zkontrolovali a otestovali na alkohol.

"Byli všichni nad jedno promile, uvidíme, zda policie ztotožní pachatele," uzavřel Bičej.

"My jsme zahájili úkony trestního řízení ze spáchání přečinu alkoholu dítěti, za což pachateli hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Mladistvé osoby jsme předali do rukou lékařů, vyrozuměli rodiče a také OSPOD," uzavřela Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků