Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kardiaci a tělesně postižení si nenechali ujít Den zdraví KHN

  • Karviná,

Kardiaci a tělesně postižení senioři měli jedinečnou příležitost zkontrolovat si svůj zdravotní stav. Lékaři, fyzioterapeuté a sestry Karvinské hornické nemocnice si pro ně připravili veřejností oblíbenou akci Den zdraví. Úplně poprvé si mohli návštěvníci vyzkoušet i cviky na novém rehabilitačním přístroji.

Lékaři, sestry a fyzioterapeuté z KHN si vyhradili svůj čas pro kardiaky a tělesně postižené seniory, které sdružuje Svaz postižených civilizačními chorobami. V rámci akce Den zdraví se mohli dozvědět všechny základní aktuální informace o svém zdravotním stavu.

Můžou si nechat udělat odběry krve, sono břicha, máme vyšetření denzitometrie, plochonoží. Z krve se dá odhalit spoustu nemocí a když se něco zachytí, tak si je zveme do odborných ambulancí,” řekla Taťána Bělicová, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči.

Zvláštní pozornost a zájem byl o nový rehabilitační přístroj, většina z přítomných si ho chtěla vyzkoušet a dozvědět se, jak na tom jsou třeba s rovnováhou nebo kterou část těla zatěžují více.

Přístroj si pochvalovala i Monika Gattnarová.Pomohl ji po úrazu kolene.

 "Velice mile mě překvapil, protože dával přesné instrukce jak máte cvičit, hlídala mě fyzioterapeutka a díky tomu přístroji jsem zjistila, jak bych měla držet tělo, procvičovat svaly, které nefungovaly správně. Přístroj mě naučil, jak mám s nohou dále pracovat," řekla Gattnarová.

Mezioborou nabídku pro tuto skupinu obyvatel plánuje Karvinská hornická nemocnice uspořádat i za rok.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků