Karviná se obléká do předvánoční atmosféry, v neděli rozsvítí strom

  • 10:10,
  • Karviná,

Karviná se pomalu a jistě halí do předvánoční atmosféry. Město je nazdobené vánočními světly, ve třech lokalitách už stojí i vánoční stromy. Vše je připraveno na první rozsvícení a také na každoroční třítýdenní vánoční jarmark.

V Karviné už stojí tři vánoční smrky. I  letos budou tyto symboly nejkrásnějších svátků v roce podtrhovat vánoční atmosféru nejen na Masarykově náměstí, ale zdobit budou i prostranství u kostela svatého Marka a kina Centrum. 

"Dva stromy jsou darovány občany Karviné, z ulice u Farmy  a na Stráni a třetí máme z Albrechtic, ten se zakoupil od státních lesů," řekl Emil Dostál z TS Karviná .

Kromě dominantních živých stromů, najdou lidé v Karviné i další symboly vánoc.

"Stejně jako v loňském roce budeme mít i dva LED stromy, letos jsme k nim přikoupili i dva sněhuláky. Jeden bude na univerzitním náměstí, druhý pak nově u Permonu. Máme osvícený zámek, jsou tam nové ozdoby a před zámkem bude nově LED fotopoint, ve tvaru medvídka, uprostřed obličej bude otvor občané Karviné i návštěvníci města," řekl mluvčí Karviné Lukáš Hudeček. 

Tradičně bude také nasvícena kašna a radnice. Pravou vánoční atmosféru zažijí lidé už tuto neděli.

"Program bude opět krásný, znovu uvidíme artisty trochu jinak, provazochodce, kejklíře, za deset minut pět rozsvítíme vánoční strom a od 17. hodiny začíná koncert kapely No name," prozradila ředitelka MěDK Olga Humplíková.

Poklidnější atmosféru návštěvníci zažijí vždy od pondělí do středy, od čtvrtku do neděle se budou střídat nejrůznější kapely.
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 08.12. 16:09
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 08.12. 16:09
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků