Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Důchodkyně z Karviné přišla o všechny úspory. Naletěla falešnému instalatérovi

  • Karviná,

Senioři pozor! V Karviné zřejmě řádí falešný instalatér. Muži se podařilo obalamutit téměř 90letou důchodkyni, která se mu snažila pomoct. Vysloužila si ale jen okradení o veškeré úspory. Policisté proto znovu varují: nepouštějte si do bytu nikoho cizího.

Senioři jsou pro zloděje a podvodníky tou nejsnadnější a nejzranitelnější obětí a proto se snažíme na obvyklé finty upozorňovat. V Karviné si nyní jeden takový vyhlédl na ulici téměř 88letou ženu. Bylo to dva dny před jejími narozeninami a připravil jí opravdu "pěkný dárek." Řekl, že je instalatér a jde jí vyměnit ventily na topení. "Vypadal pěkně a mluvil jakoby slovensko - maďarsky. Jak jsem mohla být tak blbá, vždyť on neměl ani brašnu," popisuje okradená důchodkyně.

Žena ho pozvala do bytu, kde si nejdříve nechal rozměnit dvoutisícovou bankovku. Chtěl tak zjistit, kde má schované peníze. Pak chtěl půjčit šroubovák. To už ženě bylo divné - instalatér, který nemá nářadí. Přesto šla do vedlejší místnosti a nechala ho na chvíli samotného v pokoji. "Odešla pro šroubovák do jiné místnosti. Muž toho využil, vzal obálku i s částkou 115 tisíc korun a odešel, aniž by si toho žena všimla," uvádí mluvčí policie Eva Michalíková. "já to vím, že takoví žebráci chodí a tak se zachovám," zlobí se na sebe okradená důchodkyně. 

Zloděj se vypařil jako pára nad hrncem. Na stole po něm zůstala pouze bankovka, kterou chtěl rozměnit. 115 tisíc bylo pryč. Policisté po falešném instalatérovi pátrají. Hrozí mu až 5 let vězení. V této souvislosti znovu varují seniory, aby do bytu nepouštěli nikoho cizího. O pracích v domě vždy informují domovní správy dopředu na nástěnkách.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků