Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V karvinské rájecké nemocnici je připraveno ortopedické oddělení, v provozu bude od pátku

  • Karviná,

V karvinské rájecké nemocnici finišují poslední drobné přípravy potřebné k otevření ortopedického oddělení. Mobiliář byl v průběhu tohoto týdne přestěhován z orlovské nemocnice, personál je zajištěn a už v pátek se provoz rozběhne naplno.

Na páté patře karvinské rájecké nemocnice bude už od pátku zprovozněno ortopedické oddělení. To bylo přestěhováno z orlovské nemocnice.

"Do Karviné se přestěhovala jedna stanice, což představuje mobiliář, jsou to postele, noční stolky, materiál i léky. Probíhaly zde různé úpravy na oddělení, což znamená úprava WC tak, aby vyhovovaly ortopedickým pacientům," vysvětlila mluvčí nemocnice Radmila Fleischerová.

Nadále fungují dvě stanice, v Orlové se operují malé výkony a artroskopie, v Karviné už několik ortopedických pacientů bylo zoperováno na zdejších chirurgických sálech.

"Chirurgové nám vyšli vstříc, poskytli nám pokoje, které jsou vyloženě pro nás. Leží tam pacienti po endoprotézách. Všechno probíhá dobře, zítra tyto pacienty přeložíme na ortopedické oddělení, na připravené pokoje. Vše je personálně zajištěno, máme tady personál pro zajištění operativy, pro endoprotetikum, nové lékaře, stejně tak tady budou sestry, které se budou pooperačně o ně starat," řekl primář  ortopedického oddělení NsP Karviná-Ráj Martin Holinka.

Na oddělení je celkem osm pokojů a jeden nadstandard pro celkově dvacet pacientů. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků