Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kostel v centru Karviné praskal ve švech. Adventní neděli ozdobil jedinečný koncert

  • Karviná,

V Karviné spojily své síly dvě světoznámá hudební tělesa a byl z toho nádherný adventní zážitek. V kostele v centru města se totiž už tradičně v tuto dobu představil pěvecký sbor Permoník, který doprovodil Janáčkův Komorní orchestr. Koncert byl beznadějně vyprodán.

Nádherný hlas Natálie Bordácsové byl ozdobou adventního koncertu, který o víkendu rozezněl stěny jedné z nejstarších památek v Karviné kostela Povýšení sv. Kříže. Jako "odchovankyně" zdejšího pěveckého sboru Permoník se vždy ráda vrací. "Já jsem v Permoníku zpívala asi od 5 let, takže jsme pošla všechna přípravná oddělení. Když jsem dostudovala střední školu, tak jsem šla studovat Janáčkovu akademii múzických umění do Brna. Ráda se sem vracím, protože tady ty koncerty jsou taková vánoční tradice a bez toho by nebyly Vánoce," vysvětluje sólistka Natálie Bordácsová.

Je také tradicí, že koncert je vyprodán do posledního místečka. Vystoupení si užívají nejen diváci, ale i účinkující v čele s dirigentem Petrem Šumníkem. "Je to pro mně každoroční radost. Ukazuje se, že jak ten Permoník, tak ten bývalý Permoník, dneska už dospěláci, to jsou v podstatě profesionální výkony a s takovými muzikanty je radost pracovat," říká Petr Šumník.

Na koncertě se představil Janáčkův komorní orchestr, Koncertní sbor Permoník, Mužský komorní sbor Permoník a Sbor přátel zpěvu Permoník. "Každý rok se tady střídá Rybova Česká mše vánoční a Pavlicova Missa brevis," upřesňuje sbormistryně Koncertního sboru Permoník Martina Jursíková.

Na závěr nelze říci nic jiného, než že koncert ukončili bouřlivé nekončící ovace nadšeného publika. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků