Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Příběh hendikepovaného Ondry, který posiluje ve fitcentru, chytl za srdce statisíce lidí

  • Karviná,

Před nedávnem jsem odvysílali reportáž o hendikepovaném Ondrovi z Karviné, který zmírňuje následky spastické mozkové obrny v posilovně. Reportáž viděly statisíce lidí z celé republiky. Prostřednictvím sociálních sítí Ondrovi vyjádřili podporu a nabídli i pomoc.

Osmnáctiletý Ondra, postižený spastickou mozkovou obrnou, je velký bojovník s ohromnou vůlí. Následky svého postižení, které způsobuje poruchy hybnosti a abnormální svalové napětí, se snaží zmírnit v posilovně, kam dochází třikrát týdně celé dva roky. Jeho příběh vyvolal velkou vlnu podpory a obdivu, hlavně na sociálních sítích.

"Bylo to úžasné, psali mi zprávy, smsky a příspěvky na sociálních sítích, děkuji jste neskuteční," řekl Ondra.

"Pocity jsou neskutečné, lidi tam píšou samé dobra, samé krásné věci, lidi jsou skvělí," dodal jeho otec Zygmunt.

Lidé vyjadřovali nejen svou podporu, ale nabízeli i finanční pomoc. Tu by rodina přivítala hlavně na léčbu, kterou by chtěli absolvovat v zahraničí. Existují i pomůcky, které by Ondrovi usnadnili například držení příboru, aby se mohl sám najíst, Ondra je ale nechce. 

"Ne ne, já musím sám, abych to tělo dal kde chci já, pomůcky nechci, nepotřebuji. Peníze by se hodily na léčbu," řekl Ondra. "Aby mu ty tiky zmizely, aby se mohl sám najíst a obléknout," dodal otec.

Ondra momentálně navštěvuje odloučené pracoviště Mateřské, Základní a Střední školy Slezské diakonie v Karviné. I tam je velmi snaživý a dokáže motivovat ostatní.

"Ondra je šikovný, snaživý, inteligentní a rozumný chlapec, který chce všeho dosáhnout a dělat sám. Nečeká cizí pomoc, málokdy si o ni požádá. e vzorem a hlavně má srdce na pravém místě, on se svým hendikepem se snaží ostatním slabším pomoci," řekla jeho třídní učitelka  Lenka Waloszková.

Ondru už 22. března čekají první závody v Českých Budějovicích, kam odjede i se svým trenérem Radimem Volákem, který se mu celou dobu věnuje.

"Vůbec nevím, co mě čeká, je to poprvé, ale neskutečně se těším. Ještě bych chtěl poděkovat svoji mamce, že mě podporuje, motivuje a vaří mi jídelníček, aby to tělo lépe fungovalo," uzavřerl Ondra.

Každý, kdo by chtěl Ondru podpořit finančně, má možnost přispět na transparentní účet, který rodina k tomuto účelu zřídila. Finance využijí na zmiňovanou léčbu v zahraničí. 

transparentní účet: 4225896053/0800


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků