Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

TS Karviná nepřerušily činnost, vyvážejí odpad, opravují chodníky i vysazují nové stromy

  • Karviná,

Chod Karviné je díky nasazení pracovníků technických služeb zajištěn. Funguje základní servis pro město, jako je svoz odpadů, oprava chodníků nebo čištění ulic. A protože příroda nepočká, vysazují ve městě i nové stromy.

Pracovníci technických služeb Karviná zajišťují v době nouzového stavu všechny potřebné a důležité služby, které musí i v této době fungovat. 

"My si nemůžeme dovolit nefungovat, na začátku jsme museli udělat celou řadu opatření, abychom zamezili kumulaci lidí na jednom místě a abychom zamezili příchod cizích osob do areálu," vysvětlil opatření ředitel TS Karviná Zbyněk Gajdacz. 

Provozovny byly rozděleny podle důležitosti, prioritou zůstává vývoz odpadu.

"Jsme nepřerušili svou činnost, po těch prvotních zmatcích jedeme dál. jak máme ve smlouvě, vyvážíme dopady, zabezpečujeme světelnou signalizaci, elektrikáři opravují veřejné osvětlení," dodal ředitel.

Protože příroda nepočká, starají se technické služby i o zeleň, zajišťují ořezy keřů nebo vysazují nové stromy jako náhradní výsadbu za pokácené stromy.

" Je to 53 listnatých stromů, 23 jehličnanů a 400 keřů. Sázíme na Karviné 4, 7 a 6.   Tady to jsou momentálně jedle. Máme vykopané díry, pomáháme si s technikou jako jsou traktory," popsal výsadbu Lubomír Bukvic, pracovník TS Karviná.

Také se začalo s opravou chodníků, tam kde je to potřeba. A opravou prochází i některé součásti areálu Lodiček v parku Boženy Němcové.

"Park B. Němcové byl před 25 lety kompletně zrekonstruován a některá zařízení začínají mít svoje vady a nedostatky, třeba mostky. Loni jsme opravili most pro pěší, letos jsme opravili i most, který se využívá i pro zásobování. Udělali jsme přesnou kopii. Je z modřínového dřeva, je plně funkční, na zahájení sezóny a pojíždění motorových vozidel je připraven," vysvětlila vedoucí Odboru majetkové MMK Helena Bogoczová a dodává: "Ještě jsme se rozhodli opravit dřevěné molo, které je u občeŕstvení. Toto molo je také ze dřeva, v nejbližších dnech budou práce zahájeny, bude postaveno nové molo, přesně takové, jak bylo."

Z preventivního důvodu byl také pozastaven provoz sběrného dvora v areálu TS Karviná. A protože se občané více zdržují  doma a dělají v domácnostech pořádek, začnou TS Karviná přidávat na území města více velkoobjemových kontejnerů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků