Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinská hornická nemocnice přistaví nový pavilon, hotovo bude ještě letos

  • Karviná,

Karvinská hornická nemocnice začne ještě letos stavět nový pavilon. V něm najdou pacienti několik ambulancí a také lůžkové ortopedické oddělení. Hotovo by mělo být ještě letos, celá přistavěná budova bude řešena modulárním systémem, nový pavilon tedy bude poskládán z jednotlivých kontejnerů.

 Karvinská hornická nemocnice se zanedlouho rozšíří o jednu třípodlažní budovu. Spojena bude v přízemí a ve druhém patře se současnou budovou nemocnice.

"V prvním podlaží budou nové ortopedické a spondylochirurgické ambulance, bude tam i anesteziologická ambulance, aby pacienti nemuseli nikde korzovat po nemocnici. Ve druhé podlaží plánujeme 30.lůžkovou stanici následných lůžek, ošetřovatelských lůžek," popsal investiční záměr ředitel KHN Tomáš Canibal.

Druhé podlaží bude navazovat na operační sál číslo 3, po operacích tak pacienti budou přímo převáženi na nové oddělení.

"Ve třetím podlaží bude ortopedické oddělení. Obsahovat bude standardní lůžka, lůžka JIP a  lůžka dospávacího pokoje," dodal.

Celá přistavěná budova bude řešena modulárním systémem, nový pavilon tedy bude poskládán z jednotlivých kontejnerů.

"Ty kontejnery přijedou připravené, kompletně vybavené včetně sanitární techniky atd.," řekl Canibal.

Momentálně vybírá nemocnice dodavatele spodní stavby, základových pásů a pilířů,. na kterých bude stavba stát. jednotlivé patra se začnou montovat v průběhu září.  V listopadu by mohl být podle plánů pavilon předán k užívání. .

"My celou stavbu budeme financovat z úvěrových zdrojů, máme schválený úvěr na 100 milionů korun, investiční částka nebude dražší," uzavřel ředitel.

Personálně je nemocnice na rozšíření kapacity připravena, tým se rozrostl o personál, který pracoval ve zrušené orlovské ortopedii, konkrétně jde o pět lékařů a deset zdravotních sester.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy