Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Hasiči lovili v průmyslové hale v Petřvaldu na Karvinsku nádherného papouška amazoňana

  • Karviná,

Netradiční zpestření páteční směny mají za sebou zaměstnanci strojírenské firmy v Petřvaldu na Karvinsku. Do velké haly, kde zpracovávají plech jim vlétl nádherně zbarvený papoušek amazoňan. Odchytit ho museli přivolaní hasiči, papoušek se ale jen tak nedal a rozhodně se nechtěl vzdát svobody.

VIDEO: HZS MSK

Amazoňan se usadil na konstrukci pod střechou. Do akce byli po poledni povoláni profesionální hasiči ze stanice Ostrava-Přívoz, kteří se specializují na odchyt a záchranu zvířat, papoušek jim dal ale trochu zabrat.

"Ke slovu přišel „ptačí“ podběrák a teleskopické tyče k plašení, aby si uprchlík sedl na odlovitelné místo. Trpělivost hasičů nakonec po více než půlhodině nahánění zvítězila nad pokusy tohoto papouška nenechat se v členitém prostředí budovy chytit," řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Urputný boj amazoňana plného života o svobodu se sítí podběráku vedl nakonec k tomu, že hasiči museli použít nůž. Rozhodně mu s ním ale nechtěli ublížit, právě naopak. Museli zajistit, aby se sám nezranil, když se zamotal do sítě a dostat ho z ní ven.

"Pták po celou dobu operace uvnitř skládací klece dával najevo svou nelibost ze ztráty pohyblivosti jak svým zobákem, tak drápy, které hasiči bolestivě cítili i přes kvalitní ochranné rukavice," popsal mluvčí hasičů.

Zaměstnanci firmy hasičům dokonce zatleskali, aby je tak odměnili za ukázku jejich práce a trpělivosti. Hasiči ještě převezli papouška do Záchranné stanice v Bartošovicích, kde si ho nechají do doby, než se najde jeho majitel.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy