Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Konečně! Budovu polikliniky v Karviné-Mizerově převezme město, postará se o rekonstrukci

  • Karviná,

Ve velkém sále Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné se konalo 14. zasedání zastupitelstva město. Zastupitelé mimo jiné rozhodli o nabytí budovy polikliniky v Karviné-Mizerově do vlastnictví města, a to formou daru od Moravskoslezského kraje, který je vlastníkem nemovitosti.

Karvinští zastupitelé se po roce vrátili do zrekonstruovaného velkého sálu Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity, aby projednali celkem 38 bodů 14. zasedání. Schválili například převzetí budovy polikliniky v Karviné-Mizerově od Moravskoslezský kraj k 1. lednu příštího roku.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Dostali jsme ji darem. Čekají nás tam velké investice, připravujeme projekty na to, abychom mohli polikliniku zateplit, vyměnit okna, střechu."

Poliklinika bude nadále sloužit ke zdravotnickým účelům. Odborní i praktičtí lékaři, personál ambulancí a další nájemci, kteří tam nyní fungují, se nemusí obávat ukončení smlouvy.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Naopak, budeme rádi, když tam zůstanou, budeme se teď s nimi bavit o novém fungování a o systému a spíše bych byl rád, aby tam přišli nové lékaři, případně ti, co se zabývají zdravotnictvím."

Zastupitelé také vyhověli žádosti Slezské univerzity v Opavě a rozhodli o poskytnutí neinvestiční dotace pro Obchodně podnikatelskou fakultu.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: "My každoročně dáváme peníze na rozvoj OPF, tento rok největší část půjde na zpracování proveditelnosti přístavby nových budov, které máme v rámci Karviné všemi deseti a plánujeme je, takže gró půjde na tuto aktivitu."

Fakulta chce peníze z dotace dále využít na pořádání mezinárodních vědeckých konferencí nebo na doplnění knihovního fondu novými odbornými publikacemi.

Zastupitelé dále schválili dotace pro obě karvinské nemocnice a Lázně Darkov.

Jan Wolf, primátor Karviné: "My každoročně podporuje jak NsP Karviná-Ráj, tak nemocnici v Novém Městě a karvinské lázně. I letos jsme našli finanční prostředky a poskytli jsme je na nákup přístrojů, které si jednotlivé nemocnice zažádali.

Schváleny byly i zásady pro prodej pozemků určených k výstavbě rodinných domů. Tomuto tématu se budeme věnovat v příštím Karvinském expresu.


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy