Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská diakonie si připomíná 30. výročí činnosti, pomocnou ruku už ale nabízela dříve

  • Karviná,

Slezská diakonie se sídlem v Českém Těšíně si letos připomíná 30. výročí své činnosti.

Z historického pohledu ale pomocnou ruku potřebným nabízela tato organizace už na začátku 20. století, začala už v roce 1908.

Zuzana Filipková, ředitelka Slezské diakonie: "Pastor Kulisz přišel z Polska na území ČR začal rozvíjet svou práci. Pak pokračoval pastor Vladislav Santarius, to byl otec našeho zakladatele Slezské diakonie, který práci vykonával v Komorní Lhotce. Po revoluci to byl Česlav Santarius, který v roce 1990 založil Slezskou diakonii tady v Českém Těšíně."

Po revoluci začínala Slezská diakonie znovu od nuly, veškerý majetek byl v roce 1960 vyvlastněn státem.

Zuzana Filipková, ředitelka Slezské diakonie: "Ty začátky v roce 1990 byly velmi těžké, protože nebyli lidé, vybavení, nebylo nic."

Postupem času se práce a projekty Slezské diakonie rozšířila z Komorní Lhotky, Českého Těšína a Karviné do dalších měst a obcí našeho regionu a také na jih Moravy. V současné době má Slezská diakonie 1200 zaměstnanců a přes 8000 klientů. Provozuje celkem 111 sociálních služeb.

Romana Bélová, náměstkyně ředitelky Slezské diakonie: "Věnujeme se lidem se zdravotním postižením, věnujeme se seniorům, lidem bez přístřeší, rodinám s dětmi, osobám, které jsou v tíživé situaci. Pracujeme jak v pobytových službách, tak v terénu nebo v denních aktivitách."


U příležitosti 30. výročí se v Třinci konalo slavnostní ocenění zaměstnanců a také zakladatelů.

Zuzana Filipková, ředitelka Slezské diakonie: "Je to úžasné, že ti lidé, kteří stáli na začátku, pořád mají to srdce pro diakonii. Chtěla bych popřát do budoucna Slezské diakonii, abychom si zachovali srdce pro člověka, nadšení z práce a velku vděčnost lidem a Pánu Bohu." 

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků