Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyčejný úkol v distanční výuce se změnil na Srdíčkovou výzvu. Dorazila až do USA

  • Karviná,

Obyčejný úkol v rámci distanční výuky žáků páté třídy Základní školy Školská z Karviné - vytvořit z přírodnin a dalšího materiálu obyčejné srdíčko - se stal výzvou, která měla ve finále mezinárodní dosah. Podívejte se na reportáž.

Na výstavních panelech ve vestibulu Základní a Mateřské školy Školská jsou vystaveny fotografie srdcí z nejrůznějšího materiálu. Jak vidíte, fantazii se meze nekladly. Na začátku šlo o obyčejný pracovní úkol v rámci distanční výuky pro páťáky, který se ale rozšířil i za oceán.

Radka Prokopová, učitelka ZŠ Školská: "Nejdřív to byl jednoduchý úkol, který by je nezatížil natolik, aby to nezvládli."

Markéta Micová, žákyně 5.A ZŠ Školská: "Když jsme si při online výuce ukazovali naše srdíčka, rozhodli jsme se z nich udělat výzvu."

Vít Mica, žák 5.A ZŠ Školská: "Do výzvy se zapojili naši žáci, ale i žáci z jiných škol a přátelé ze zahraničí."

Do srdíčkové výzvy se zapojili kromě dětí i zaměstnanci školy, dvě školy z Prahy, Velkého Dřevíče, Jistebníku, ze zahraničí pak přátelé z Bahrajnu, Kanady, USA a Ekvádoru.

Markéta Micová, žákyně 5.A ZŠ Školská: "No a protože těch srdíček bylo hodně, rozhodli jsme se z nich vytvořit výstavu."
Radka Prokopová, učitelka ZŠ Školská: "My jsme tu výstavu instalovali před Vánocemi, protože Vánoce, to je taky taková srdíčková záležitost a chtěli jsme , aby si ji prohlédli všichni žáci, aby se podívali, kde ta jejich srdíčka jsou."

Kvůli platným opatřením tuto možnost prozatím dostali pouze žáci prvních a druhých tříd, kteří do školy dochází.

anketa: prvňáčci: "Já jsem udělal srdíčko z jablek, udělala to se mnou mamka, ta to vyfotila." "Já jsem dělala srdíčko z baněk, druhé jsem dělala z papíru. Musela jsem to vystříhat a lepit."

K výstavě je připravena i soutěž a pěkné ceny. Pedagogové soutěž zrealizují, až budou ve škole opět všechny ročníky.

Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail