Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

SPŠ Karviná se zapojila do prestižní soutěže Středoškolská odborná činnost

  • Karviná,

Střední průmyslová škola Karviná se i letos zapojila do prestižní celostátní soutěže nazvané Středoškolská odborná činnost. Studenti měli jedinečnou příležitost vybrat si jeden z 18 oborů, vytvořit svůj projekt a obhájit ho před odbornou porotou.

Středoškolská odborná činnost - prestižní celorepubliková soutěž s mnohaletou tradicí pro studenty, dává jedinečnou příležitost všem ověřit si své znalosti a do detailů vypracovat samostatnou práci, kterou pak každý sám obhajuje před odbornou porotou. Letos na dálku, online. Na Střední průmyslové škole byl i tak o ní velký zájem.

Česlava Lukaštíková, ředitelka SPŠ Karviná: "Je to moc příjemné, protože je to takové osvěžení v této nepříjemné době, něco nového se dozví, studenti pookřejí, protože se mezi sebou slyší, vidí napříč třídami, protože to není jako výuka, kdy to probíhá v rámci jedné třídy, v tom je to výborné, že jsou tam napříč ročníkem, školou."

Vypracované projekty se studentům hodí i k maturitním zkouškám

Martin Kijonka, vyučující oboru IT: "Někteří studenti čtvrtých ročníků použijí tuto práci, protože někteří se tomu věnují více než rok, takže mohou s touto prací vystoupit jako s maturitní prací."

Na soutěž si troufl třeba i student prvního ročníku Strojírenství Jan Kotula z Havířova, který jako samouk postavil ze stavebnice Průši 3D tiskárnu.

Oleg Pasz, vyučující: "Ta jeho SOČka byla o tom, jakým způsobem tu tiskárnu doma využívá. Vytiskl si různé součástky, konkrétně držák na saponáty a držák na kamery, které prezentoval v té své práci."

Okresní a krajská kola proběhnou distančně v průběhu dubna a května, celostátní přehlídka je naplánovaná na polovinu června.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy