Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Aloisie Goluchová z Karviné oslavila 100. narozeniny. Je plná elánu a chuti do života

  • Karviná,

Paní Aloisie Goluchová z Karviné oslavila sté narozeniny. Této celoživotní optimistce, která má ráda společnost, poblahopřál na oddělení sociálních lůžek v Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji kromě rodinných příslušníků i primátora města.

Tohle je paní Aloisie Goluchová. Před pár dny oslavila své 100. narozeniny. A protože tráví už nějaký čas na oddělení sociálních lůžek v Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji, k tak významnému životnímu jubileu ji přišel poblahopřát primátor města právě sem.

Jan Wolf, primátor Karviné: “100 let je krásný věk, paní Goluchová je čiperná, upovídaná a chtěl bych ji popřát hlavně zdraví a ať se ji tady líbí."
Michaela Dostálová, ambulantní sestra: "Paní Goluchová je u nás klientkou od května loňského roku, je to velmi čiperná paní, soběstačná, chodící, velmi oblíbená mezi klienty a jsme rádi, že ji tady máme, protože stoletých klientů tady nemáme každý den."

Aloisie Goluchová, rozená Sikorová, se narodila 22.4.1921 v Karviné-Dolech, kam také chodila do školy. Po škole pracovala na statku v Darkově. Pochází ze čtyř sourozenců, je matkou jednoho syna, má 5 vnoučat, 8 pravnoučat a jednoho prapravnuka. Její manžel už nežije, stejně jako její syn, kterému se stala osudnou práce v podzemí. Paní Goluchová je pořád velmi aktivní, ráda si povídá a zajímá se o svět kolem sebe. Cítí se dobře.

Aloisie Goluchová, oslavenkyně: “Tu mají mě rádi, já taky, chodíme na procházky, do divadla. Všechno mám ráda, protože jsme to navštěvovala. No dokud budu moci, to je nahoře, víte, co to znamená. Všichni zemřeme. Ale jsem šťastná tady a když přijdu domů, plno sousedek, aby mi nebylo smutno."

Paní Goluchová zavzpomínala i na pár zážitků ze svého života, třeba jak drali peří, vzpomínala na své učitelky, když chodila do školy a pomáhala, kde se dalo. Ráda cestovala, má ráda přírodu a spousty času věnovala vnoučatům.

Aloisie Goluchová, oslavenkyně: "Největší radost mám, když jsem dostala od pana prezidenta z Prahy takové blahopřání, ano ano."

Recept na dlouhověkost ale paní Goluchová nezná.

Aloisie Goluchová, oslavenkyně: "To má každý jinak. Někdo jde spát a ráno nevstane, od toho není pomoci... Já říkám, pokud budu moci a nechají mě, tak tady budu."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy