Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šikovná seniorka z Karviné nenaletěla podvodníkovi, policie opět varuje před podobnými případy

  • Karviná,

64leté ženě z Karviné zvoní telefon, volá mladší mužský hlas. Žena se představuje a hlas na druhé straně spouští: "Co tak oficiálně, babi?" Nejprve to vypadalo, že paní bude reagovat podle už celkem známého scénáře podvodníků, nakonec ale vše dopadlo jinak. Policie upozorňuje na případy podvodníků po telefonu. Že jejich počínání nekončí, dosvědčuje i tento nedávný případ.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Slušné, empatické, citlivé oslovení mělo starší ženu splést. Na začátku rozhovoru to opravdu vypadalo, že paní bude reagovat podle připraveného scenáře. Neznámý čas nemarnil a pokračoval s historkou o kole, které kamarádovi rozbil a potřebné náhradě škody. Zdánlivě věrohodná historka směřovala k jedinému cíli – získat peníze."

Žena si ale uvědomila, že může jít o podvod a hovor ukončila. Vše se pak dozvěděli karvinští policisté. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Oznámení přijali karvinští policisté a všechny okolnosti skutku budou prověřovat. Znovu a znovu podvodníci zkouší pod různými legendami vylákat peníze. V tomto případě, si žena počínala obezřetně, ale její první reakce napověděla neznámému jméno vnuka, tak jí nepoctivec mohl lstí připravit o úspory."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy