Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zámek Fryštát představuje veřejnosti vzácné gobelíny nejznámějších světových umělců

  • Karviná,

Karvinský zámek Fryštát se ještě více přiblíží veřejnosti. Prostřednictvím videa, které bude volně přístupné na webu zámku, města i sociálních sítích, se lidé dozví podrobnosti a zajímavosti o vzácných gobelínech, které se na zámku nachází.

Karvinský zámek Fryštát je kromě jiného unikátní i svou sbírkou gobelínů, které visí na stěnách jednotlivých komnat. Prohlédnout si lidé mohou díla nejznámějších světových malířů v historii.

Roman Nogol, tajemník MMK: "Uvidíte pouze u nás dílo francouzského umělce Francoise Bouchera, který byl dvorním malířem Ludvíka XIV a velmi cenné je dílo Petra Paula Rubense, podle jehož kartonu s názvem Decius Mus (Zasvěcení Bohům), byl jeden z těchto gobelínů vyhotoven."

Proto se v Karviné rozhodli oslovit akademického malíře a ředitele Moravské gobelínové manufaktury Jana T. Strýčka, se kterým město spolupracuje od 90. let minulého století, aby podrobnosti a zajímavosti o vystavených gobelínech lidem předal.

Jan T. Strýček, akademický malíř, ředitel Moravské gobelínové manufaktury: "Budete mít vhled, jak složitý je vznik těch jednotlivých gobelínů, co za tím stojí. Jednak z hlediska časového vývoje, manufaktury, jednak z hlediska vstupu toho umělce do toho procesu vzniku gobelínů, o způsobu barvení přírodními barvivy.

 Video s podrobnostmi o gobelínech bude zveřejněno na webu města i na sociálních sítích.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy