Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pomněnkový den PČR upozorňuje na problematiku pohřešovaných dětí

  • Karviná,

25. květen je Mezinárodním dnem pohřešovaných dětí. V České republice si ho připomínáme od roku 2004. Jeho úkolem je upozornit na problematiku pohřešovaných dětí a seznámit veřejnost s tím, jak reagovat v případě oznámení a také jak být nápomocen při pátrání.


Mezinárodní den pohřešovaných dětí nebo také ,,Pomněnkový den“ má za úkol připomenout problematiku ztracených dětí a jejich rychlé dohledání. Zároveň upozorňuje na vážná ohrožení životů a zdraví pohřešovaných dětí, které se mohou stát obětí trestných činností. Připomíná lidem, jak se zachovat v případě pohřešování dítěte a jak je důležité zapojit se do pátrání.

Miroslav Kolatek, preventista PČR MSK: “Při vyhlášení pátrání po dítěti je pro policii nesmírně důležitá rychlost vyhlášení, rozsah a aktuálnost poskytnutých informací o dítěti a zapojení široké veřejnosti. Z tohoto důvodu policie potřebuje aktuální informace jako jsou aktuální fotografie, popis oblečení, zdravotního stavu případně markantů toho dítěte, seznam kamarádů a míst, kam to dítě rádo chodí."

Tváří letošního ročníku se stal známý zpěvák Marek Ztracený.

Miroslav Kolatek, preventista PČR MSK: "V rámci této spolupráce vznikly spoty a texty, ve kterých zpěvák vzkazuje, že problémy se dají řešit i jiným způsobem než třeba zrovna útěkem."

Policisté se snaží dětem připomenout důležitost oznamovat rodičům s kým jdou ven a kam a dohodnou se také na času návratu, který dodrží.

Jen v loňském roce hledali policisté v Moravskoslezském kraji 201 dětí.

Miroslav Kolatek, preventista PČR MSK: "V nejčastějších případech toto oznamovali rodiče a naštěstí byly všechny osoby vypátrány."

Velkou pomocí pro policisty je spolupráce s médii a všímaví občané.

Miroslav Kolatek, preventista PČR MSK: "Při vyhlášení pátrání je vždy uvedeno číslo, na které má člověk podat informace a je tam doplněna i linka 158, na kterou lze informace poskytnout."

Informace o pohřešovaných dětech (ale také o hledaných a pohřešovaných osobách) zveřejňuje policie na webových stránkách www.policie.cz v sekci pátrání po osobách.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy