Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový domov pro seniory v Karviné se rozšířil o jeden pavilon

  • Karviná,

Domov se zvláštním režimem v Karviné je díky rozsáhlé rekonstrukci útulnější. Přístavbou jedné z budov se navíc zvýšila jeho kapacita o 25 míst. Rekonstrukci financoval stát a zřizovatel Moravskoslezský kraj ze svého rozpočtu.

Slavnostním přestřižením pásky zástupců zřizovatel i vedení zařízení pro seniory Nový domov Karviné byla otevřena nová přístavba jedné z budov. Významní hosté si mohli prohlédnout i jeho přilehlou zrekonstruovanou část.

Daniel Rychlík, ředitel Nového domova: "Když jsme se se zřizovatelem pustili do této aktivity, tak jsme tu budovu rozšířili tak, abychom nejen zachovali kapacitu, ale i zvedli, a to o 25 lůžek hlavně z toho důvodu, že pobytových služeb pro seniory trpící nějakou formou demence je poměrně málo a zájem převyšuje nejen naše ale obecně poskytovatelů v kraji."

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MSK: "Stavba nám trvala více jak jeden rok. Musím říct, že když to člověk vidí na papíře, je to něco jiného než když si to pak může projít ve skutečnosti a myslím si, že se to opravdu povedlo."

Spokojená je tu například i devadesátiletá pan Ludmila Bujdošová, která nám svůj pokojíček ráda ukázala.

Ludmila Bujdošová, klientka Nového domova: "Já jsem tu klidná, tu jsem spokojená. Sama jsem už roky byla, všichni mi zemřeli, tak jsme tu napsala a mi vyhověli."

 Díky navýšení kapacity domova se také tady zaměstnají další lidé.


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy