Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Občané Karviné jsou solidární, pomáhají jižní Moravě finančně i materiálně

  • Karviná,

Materiální i finanční pomoc míří na jih Moravy i z Karviné. Velkou sbírku zorganizoval místní Český červený kříž, několik desítek dobrovolníků z Karviné a okolí také fyzicky v postižených obcích pomáhá. Finančně pomůže postižené oblasti i město.

Obrovskou vlnu solidarity v celé zemi vyvolalo neštěstí na jihu Moravy. Okamžitě na pomoc zareagovala i Karviná. Rada města na svém mimořádném zasedání rozhodla o zaslání finančního daru ve výši 100 tisíc korun pěti obcím : Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves, Hrušky a město Hodonín.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Jde opravdu o okamžitou pomoc, v rámci zákona o obcích více v této chvíli poskytnout nemůžeme, ale určitě na standardním zasedání zastupitelstva se budeme bavit o další finanční pomoci."

Do pomoci se zapojili i samotní občané, firmy a organizace. Lidé přiváželi materiální pomoc na základnu ČČK Karviná, který bleskově na katastrofu zareagoval a vyhlásil materiální sbírku. Konala se přes celý víkend až do pondělka, kdy byla kvůli obrovskému množství sbírka prozatím zastavena.

Oldřich Gbelec, ředitel ČČK Karviná: “V tuto chvíli je té pomoci tolik, že by bylo zbytečné hromadit to zboží, budeme vyčkávat a jakmile budeme povoláni, tak zase další sbírku vyhlásíme."
"Milan Čahoj, asistent pedagoga pro děti se speciálními učebními požadavky: "Já si myslím, že každá maličkost pomůže v těchto těžkých situacích."

Pomáhají organizace, jednotlivci i skupiny svolané prostřednictvím sociálních sítí a to i s nabídkou fyzické pomoci jako dobrovolníci přímo na místě neštěstí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy