Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné na Lodičkách proběhlo MČR ve street workoutu

  • Karviná,

Workout se stal zejména mezi mladými lidmi oblíbeným sportem. Spojení akrobacie, gymnastiky a síly mohou sportovci převést i na závodech. Ty nejprestižnější se konaly v Karviné.

Je až neuvěřitelné, co dokážou tito mladí lidé s vlastním tělem. Hodiny tvrdé dřiny mohli nyní zúročit na mistrovství ČR ve street workoutu, které se konalo v Karviné. Pořadatelem byla Střední škola techniky a služeb.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora Karviné: "SŠTaS je známá tím, že MČR pořádá jako i Asociace středních škol a není to poprvé. To je perfektní příležitost pro všechny lidi vidět, že lidé nemusí mít drahé nářadí, mohou cvičit v přírodě s vlastním tělem a toto je úkaz, že ve zdravém těle zdravý duch. Měli bychom se na ně podívat, protože nemusíme mít super výkony, ale něco pro tělo udělat by bylo fajn.”

Lukáš Strouhal, organizátor: "V podstatě jsou to pravidla podle světové asociace, která sídlí v Ukrajině a je to v podstatě výběr těch nejlepších z celé ČR a ti pak pojedou na Ukrajinu a budou reprezentovat ČR. Je to disciplína freestyle, která je volná, ten cvičenec může předvést cokoliv, od vlajek, přítahů, hodnotí se jejich styl, síla a komplexnost."

K vidění tak byly prvky akrobatické i vyloženě silové. Do Karviné přijeli sportovci opravdu z různých koutů republiky.

David Šredr, závodník z Rakovníka: "Já jsem odjel už svůj set a myslím si, že se mi to docela povedlo. Síla byla určitě na bradlech, hrazda už se mi tolik nepovedla, ale to nevadí. Určitě jsem něco předvedl.” 

Daniel Toman, závodník z Pardubic: Dříve jsem plaval, ale pak mě to přestalo bavit a pak jsem se začal věnovat workoutu. Za výkon jsem rád, udělal jsem to tak, jak jsem chtěl, jsem spokojenej."

K podobným výkonům je zapotřebí pevná vůle, motivace a hlavně spousta trénování. A kam by to závodníci jednou chtěli dotáhnout?

Daniel Toman, závodník z Pardubic: “Asi co nejdále. Mistrovství světa, za to bych byl hodně rád. Ale to je ještě dlouhá cesta k tomu.”

Závodníci byli spokojeni i se zázemím. Karviná tento sport hodně podporuje. Ve městě už mají postavených šest velkých workoutových sestav.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora Karviné: “Já jsem přesvědčený, že máme asi nejvíce workoutových hřišť ze všech měst, máme jich šest a vím, že na některých školních hřištích se staví, takže máme toho dost."

A přibude další workoutové hřiště, bude součástí nového sportovního areálu, které se buduje u krytého bazénu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy