Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Váleční veteráni z Gruzie, kteří ve válce přišli o končetiny, přijeli do Lázní Darkov

  • Karviná,

Do karvinských Lázní Darkov dorazili dva váleční veteráni z Gruzie. Čeká je tady měsíční rehabilitační pobyt, léčba a také si vyzkouší nejmodernější speciální protézy. Oba totiž při boji přišli o dolní končetiny.

Tohle jsou dva gruzínští vojáci, kteří se v roce 1992 účastnili bojů v krvavém gruzínsko-abchazském konfliktu. Jeden z nich byl při boji o nezávislost Gruzie vážně zraněn kulkou a následně v roce 1993 mu pod nohami vybuchla pěchotní mina, přišel o levou nohu.

Amiran Adamia, válečný veterán z Gruzie: "Ze dne na den jsem vlastně nemohl pokračovat v aktivitách, které jsem jako mladý člověk plánoval. ”

Druhý z nich sloužil ve speciálních jednotkách a na jedné z bojových misí ho výbuch miny připravil o obě nohy.

Nikoloz Tsereteli, válečný veterán z Gruzie: "Jsem byl studentem právnické fakulty v Tbilisi. Připravoval jsem se a těšil na právnickou praxi. Je to jiné...nejsem zdravý, jsem invalida.”

Koncem loňského roku se na Nadačního fond REGI Base obrátilo Ministerstvo obrany Gruzie s žádostí o pomoc se zajištěním rehabilitace a léčby pro jejich zraněné novodobé válečné veterány.

Lenka Krótká, obchodní ředitelka Lázní Darkov: "Máme možnost jim nabídnout rehabilitační pobyt tady u nás v Lázních a při této příležitosti si nechají udělat nové protézy."

S rehabilitací vojáků ze zahraničí mají lázně bohaté zkušenosti, léčili tady například vojáky po zranění z Libye, Saúdské Arábie nebo Ukrajiny.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy