Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé mění stará auta za nová, Ludvík Hess zase babyboxy. Ten poslední vyměnil v Karviné

  • Karviná,

Schránka babyboxu, který v Karviné sloužil 11 let, byla ve čtvrtek vyměněna za nový, modernější typ. Má automatické otevírání a zavírání, je vybavena klimatizací, a mnohonásobně jištěnou signalizací.

Přesně před 11 lety byl na budovu Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji umístěna schránka babyboxu. Šlo v pořadí 38. babybox ze současných 80 na území České republiky. A protože doba pokročila, rozhodl se zakladatel babyboxů Ludvík Hess, postupně staré typy vyměnit za nové.

Ludvík Hess, zakladatel babyboxů, předseda Nadačního fondu pro odložené děti STATIM: “Tak, jako vyměňujeme stará auta a televize, tak já vyměňuji babyboxy. Z původních bedýnek jsme jich 36 vyměnil, tohle je 37, kterou jsem vyměnil."

Babybox nové generace je plně klimatizován, teplota uvnitř má po celý rok 28 stupňů. Má automatická dvířka a je celý z nerezu.

Radek Jetelin, zástupce výrobce: "Maminka přijde k boxu, zmáčkne zelené tlačítko, dvířka se automaticky otevřou, po vložení dítěte se sami zavřou."

O dítěti v babyboxů se ihned dozví nejen nemocnice, ale i pan Hess.

I když nemocnice dostala babybox darem, zakladatel babyboxů Ludvík Hess hledá potencionální regionální dárce, kteří by pomohli výrobu a instalaci finančně pokrýt. Za šestnáct let existence babyboxů pomohly bedýnky 222 děťátkům, z toho osmi letos. V Karviné zachránil život třem dětem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy