Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné funguje projekt Radibudky. Má pomoct ptactvu v rámci ČR

  • Karviná,

V Karviné začal pro veřejnost fungovat inovativní zelený projekt, který má pomoci ptactvu v rámci České republiky. Ve Středisku volného času Juventus byly otevřeny dílny pro výrobu ptačích budek.

V prostorách Juventusu byly otevřeny velmi nevšední dílny. Vznikají tady ptačí budky pod vedením zkušených instruktorů, a to v rámci projektu zvaného Radibudky.

Jarmila Vavrečková, předsedkyně spolku Radibudky: "Na internetových stránkách radibudky.cz máme registrační formulář, kde se zájemci mohou registrovat. Prozatím v této době budou montáže probíhat jen ve středu, máme domluvené dva důchodce, kteří těm dětem pomůžou a budou jim nápomocni ve výrobě."
Radomír Dobeš, instruktor: "Kdysi i mé vnučky, tak jsme jim pomáhal jsme se to naučili a vím že je potřeba někdy poradit a jak postaví první budku, už pak bude stavět plně sám každou budku."

Jediná podmínka tohoto projektu je, že ten, kdo si tu budku vyrobí a v přírodě zavěsí, musí dát vědět, kde se nachází.

Matěj Dobiš, zájemce o výrobu ptačí budky: "Nejnáročnější bylo asi řezání, to mi dalo zabrat, to vrtání už je v pohodě."

Do budoucna se dílny otevřou i v soboty. Prozatím se vyrábějí sýkorníky. Projekt podporuje několik významných sponzorů, kteří finančně pomáhají nakupovat materiál a zájemce i odměňují.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy