Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Moravskoslezském kraji budou voliči vybírat z 19 hlasovacích lístků

  • Karviná,

O tom, kdo získá nejvíce hlasů při volbách do Poslanecké sněmovny ČR budou rozhodovat voliči už v pátek od 14. hodin. V Moravskoslezském kraji budou vybírat z 19 hlasovacích lístků, které netvoří souvislou číselnou řadu. Udělit mohou voliči i čtyři preferenční hlasy.

Sérii volebních lístků už voliči obdrželi do schránek. V ní je celkem 19 hlasovacích volebních lístků, které netvoří souvislou číselnou řadu. Volební lístek s číslem 6,11 a 19 chybí, protože si tato čísla vylosovaly strany nebo hnutí, které v Moravskoslezském kraji nekandidují. Volební hlasovací lístky budou k dispozici i ve volebních místnostech.

Renáta Blaníková, vedoucí Oddělení vnitřních služeb MMK: "Ve volební místnosti obdrží úřední obálku opatřenou úředním razítkem a spolu se sadou hlasovacích lístků se odebere do prostoru určeného k tajnosti hlasování, to jsou takové zástěny ve volební místnosti. Tam ze sady vybere jeden hlasovací lístek, na kterém může udělit preferenční hlasy nanejvýše čtyřem kandidátům."

Pořadové číslo vybraného kandidáta je možné pouze zakroužkovat, na jiná označení preferencí kandidátů se nebude brát ohled. Voliči mají také na internetu k dispozici instruktážní videa Ministerstva vnitra a to i pro neslyšící, kde je názorně vysvětleno, jak volit, aby byl hlasovací lístek platný.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy