Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Veřejné prostranství u obchodního domu v centru Karviné se rychle mění k lepšímu

  • Karviná,

Práce na modernizaci veřejného prostranství u obchodního domu výrazně pokročily a nová plocha podél ulice 17. listopadu dostává konkrétnější podobu.

Prostranství poblíž okolí obchodního domu v centru Karviné, které ještě letos v únoru vypadalo takto, se velmi rychle mění. Jeho nová podoba už začíná dostávat konkrétnější obrysy.

Jana Maierová, vedoucí odboru komunálních služeb MMK: "Záměrem celé toto bylo zestetizovat a oživit tento prostor a hlavně aby více sloužil občanům. Byly tady navrženy nové chodníky, veřejné osvětlení, odpočinkové místo, výsadba zeleně, mobiliáře. Z toho, co jsem už vyjmenovala, tak se už začalo s dlážděním chodníku, byla tady položena technická infrastruktura pro 24 světelných bodů."

Instalace sloupů veřejného osvětlení začne v průběhu příštího týdne. Položena byla i technická infrastruktura pro napojení nových digitálních informačních panelů Městského domu kultury Karviná. A vysázeny byly i krásné sakury. Sakury, konkrétně sakurová alej, je dominantou a ozdobou třídy 17. listopadu, před osmi lety se také stala Alejí roku. Teď přibude i jednostranná alej právě tady.

Tomáš Trampler, správce zeleně: "Jsme se snažili, aby podél hlavní komunikace byly stromy vzrostlé, pěkné, aby to byla první jakost. Proto jsme objednávali velikost 16-18 cm, tzn. obvod kmínku v jednom metru od kořenového krčku. Bude to sakura serrulata Kanzan. Můžeme si všimnout, že stromy nakvétají zrovna teď, tzn. kolem 1.5. podle průběhu počasí. Průměrná životnost sakury je kolem 30 let. Rozteč stromů je v pořádku, místa má taky dost kolem sebe, ideálnější podmínky nemohli být."

O stromy se budou starat pracovníci technických služeb.

Jana Maierová, vedoucí odboru komunálních služeb MMK: "Ještě nás čeká dodláždění chodníků, dále tady bude vybudováno odpočinkové místo, ještě nás čeká výsadba dalších stromů, kromě sakur tady přibudou i habry a platany."

Po dokončení předláždění chodníků se práce přesunou do uličky směřující na náměstí. Tady práce ale začnou až po Dnech Karviné, kdy se počítá s větším pohybem lidí v této lokalitě. Celková modernizace by pak měla být hotová do konce července, záležet bude na klimatických podmínkách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail