Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní koupaliště v Karviné se připravuje na otevření, zaměstnanci i brigádníci čistí bazény

  • Karviná,

Na letním koupališti v Karviné vládne v těchto dnech čilý ruch, začaly totiž přípravy na následující sezónu. Zaměstnanci koupaliště i brigádníci upravují areál a čistí všechny bazény.

S údržbou letního koupaliště se začalo v polovině dubna. Po zimě areál potřebuje kompletní údržbu, od sekání trávníku přes nejrůznější drobné opravy až po samotné čištění bazénových van. To probíhá právě nyní.

Jaroslav Lausch, strojník: "Během zimní sezóny se hodně listí nahromadí a když to vypouštíme tím kanálem, tam není zas tak velký odtok, aby to stačilo a i když se to pomalu odpouští, tak se stane, že se to trochu přicpe,. Zkoušíme to vapkou protlačit, myslím, že to půjde, je to jen otázka času, takže dnes vyčistíme ten rekreační bazén a v dalších dnech budeme pokračovat vypouštěním plaveckého bazénu. My, chlapi, jsme tady od toho, jeden u vapky, druhý u hadice, to se musí napřed ta hrubá špína dát pryč, ženské to vyčistí, ono to už někde chytá i rez, druhý den se to musí resistinem vyčistit.”

Hned poté, co se všechny bazény vyčistí, začne se znovu napouštět voda. Bazény se po sezóně nevypouštějí celé, voda se odpouští pouze 30 cm od okraje. Má to svůj specifický důvod.

David Kudláček, vedoucí provozu bazénů: "Voda se nechává v bazénu, protože je to postaveno na štěrkopískovém základě a mohlo by se stát, jak bude jarní tání, tak spodní hladina by mohla vytlačit nerezové vany a mohlo by nám prasknout dno.”

A kdy se tedy návštěvníci mohou těšit na zahájení letošní sezony?

David Kudláček, vedoucí provozu bazénů: "Když bude takové počasí jako máme, tak bychom mohli mít už první týden v červnu všechno hotové."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail