Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinský Permoník slavil 55. výročí vzniku několika koncerty

  • Karviná,

Po dvouleté pauze se konečně slavilo i v pěveckém sboru Permoník, a to 55. výročí jeho vzniku. Slavilo se několik dní za sebou, na několika různých místech a jak jinak, než zpěvem.

Letošní rok je pro pěvecký sbor Permoník výjimečný. A dá se říct, že hned v několika rovinách. Dosáhli na zlato v Carnegie Hall a to i přes to, že se kvůli dřívějším covidovým omezením nemohli scházet na zkoušky společně, úplně poprvé koncertovali na velkém festivalu Colours of Ostrava a ještě stihli dohnat loňské výročí - 55 let vzniku Permoníku. Oslava probíhala čtyři dny, na zámku, v domě kultury, v kostele, na ZUŠce i na Lodičkách.

Petr Kazík, prezident Pěveckého sboru Permoník: "Začínalo to už ve čtvrtek, kdy byly komorní soubory v MěDK, pak bylo úžasné setkání na ZUŠ všech klavírístů, sbormistrů, lidí, kteří pracovali ve sdružení, za těch 56 let se nás sešlo hodně. Pak byl krásný koncert duchovní hudby v kostele."

Následoval velký dvojkoncert v městském domě kultury a celý maraton oslav ukončil koncert pod širým nebem na Lodičkách.

Martina Juríková, sbormistryně Permoníku: "Je to open air koncert, takže se tady nebudeme věnovat duchovním tématům, na to jsou hezčí místa, ale tady to budou písničky z muzikálu, Permoník si tady zazpívá čtyři písně, které zpíval s Janáčkovou filharmonií a děti budou zpívat veselé písničky, které je dobré zpívat na open air koncertu."

Permoník není ale jen o zpěvu, ale také o zážitcích a pevném přátelství. Přáním všech je, aby vydržel pokračovat co nejdéle.

anketa: členky Permoníku: "Ať to všechny Permoníky baví tak, jako mě." "Aby pokračoval až do nekonečna. "Je to prostě boží."
Petr Kazík, prezident Pěveckého sboru Permoník: "Největší sen je, ať pořád máme dost dětí, ať karvinské děti najdou cestu k tomu zpívání, protože do života jim to dá strašně moc. Tomu zpěvu se nevěnuje skoro nikdo posléze, ale to, že se naučí pracovat, najdou celoživotní kamarády. Milujeme to, je to prostě krásné naplnění života a kéž se najdou další a další generace."
Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail