Zchátralý bývalý Janečkův mlýn ožil před šesti lety, kdy byl po iniciativě místních podnikatelů zrekonstruován a znovu uveden do provozu jako Slezské vzdělávací centrum. Probíhají tady jazykové a rekvalifikační kurzy. V pětipodlažní budově se nachází několik učeben řemeslných dovedností, počítačová učebna i konferenční sál. Školí se tady firmy nebo třeba lidé bez práce a od roku 2019 slouží toto centrum i nejmenším dětem, nachází se tady dvě dětské skupiny.
Jana Možutíková, vedoucí dětských skupin Mlýnek a Rybičky: “Máme dvě třídy, dětskou skupinu Mlýnek a dětskou skupinu Rybičky a jsou určeny pro děti od jednoho roku až do předškolního věku, kdy se maminky třeba potřebují vrátit z rodičovské na zkrácené úvazky nebo celodenně nebo pracují z domu či potřebují vyřídit své osobní záležitosti. Provozní dobu přizpůsobujeme maminkám, čili na přání jsme schopni přijít dřív, ale jinak je provozní doba od půl osmé od čtyř hodin."
Jana Možutíková, vedoucí dětských skupin Mlýnek a Rybičky: "Chtěli jsme pomoci maminkám, aby si mohly vyřídit své záležitosti, ale je cílem i to, aby se ty děti socializovaly se svými vrstevníky, aby si zvykly, že si jdou umýt ruce, jak se rozdělit o hračku, takové kolektivní hraní."
Karolína Krečmerová, chůva v dětské skupině: "S dětmi máme řízenou činnost, kdy výtvarná obsahuje malování, lepení, kreslení, pohybová třeba tanec, hudební, kde se učíme písničky a ten tanec a po řízené činnosti chodíme ven, kde chodíme nejčastěji do parku, za zvířátky, kde je děti krmí.”
Ven chodí děti každý den, využívají přilehlou zahradu, většinou ale chodí právě do blízkého parku Boženy Němcové. Docházet sem děti nemusí každý den.
Jana Možutíková, vedoucí dětských skupin Mlýnek a Rybičky: "Lze domluvit i dvoudenní i třídní docházku, kdy se maminky telefonicky ozvou a domluvíme se jak dál potom. Prozatím přijímáme děti, maminky stačí když se ozvou, pozveme je na osobní schůzku, kde domluvíme další náležitosti."
O děti se tady starají kvalifikované pedagogické pracovnice, jsou vždy dvě na jednu skupinu.