Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští policisté chytili pachatele dvou vloupání, v jednom případě pomohl i pes Grimm

Karviná |

První dubnové dny nezačaly úspěšně pro pachatele dvou vloupání v Karviné. Byli zadrženi bezprostředně po činu. Podíl na úspěchu nemají jen policisté obou karvinských služeben a oddělení hlídkové služby, ale v neposlední řadě čtyřnohý parťák Grimm se svým psovodem a strážníci městské policie.

Skvělá spolupráce karvinských strážníků a policistů byla znovu zúročena v sobotu 1. dubna. Ve večerních hodinách po krátkém pronásledování zadrželi strážníci Městské policie Karviná muže utíkajícího od budovy, jejíž otevřené okno věstilo možnost násilného vniknutí.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Elektronika, kterou měl zadržený v batohu, prokazatelně pocházela z objektu. Toto zjištění probíhalo již v součinnosti s policisty obvodního oddělení Karviná 1, kteří si muže převzali k dalším procesním úkonům."

Během trestního řízení, které je s šestatřicetiletým mužem vedeno, policisté primárně zjistili, že v současnosti měl vykonávat trest odnětí svobody. A ten neměl být prvním.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "V minulosti byl odsouzen k více než dvěma desítkám trestů. Trestnou činnost, převážně majetkového charakteru, páchal také na území jiných států Evropské unie, za což byl trestán tamními justičními orgány. Kromě trestního řízení ve věci spáchání krádeže vloupáním s ním policisté pro nenastoupení trestu vedou také řízení ve věci maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí další trest odnětí svobody až na tři roky."

Na rozsudek soudu si ovšem počká ve vězení, kam byl na základě příkazu umístěn.

Služební pes Grimm v akci

Další oznámení o vloupání vyjeli prověřit policisté obvodního oddělení Karviná 7 v pondělí 3. dubna v brzkých ranních hodinách do jedné z prodejen. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Po dojezdu na místo zaznamenali v bezprostřední blízkosti objektu vozidlo, na jehož zadním sedadle se neúspěšně pokoušela schovat žena. Po výzvě z auta vystoupila a policisté ji zadrželi. Informace, které byly k dispozici, ovšem nasvědčovaly, že vloupání se zúčastnila ještě další osoba."

Společně s kolegy oddělení hlídkové služby Karviná policisté začali pátrat v okolí. V tom jim byl nápomocný parťák nejpovolanější, služební pes Grimm doprovázený policistou služební kynologie.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Pes vyhledal stopu, a ta jej zhruba po hodině dovedla k muži odpovídajícího popisu, kterého psovod zadržel. Na služebně následně oba doznali, že do objektu se vloupali společně poté, kdy viděli pekařský vůz, jehož řidič do prostoru mezi dveřmi vyskladnil tři přepravky s pečivem. Vypáčili vstupní dveře a přepravky naložili do kufru auta."

Příjezd dalšího auta je vylekal, takže žena se schovala do vozu a muž utekl.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "S oběma je vedeno zkrácené přípravné řízení a bylo jim sděleno podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním, za což jim hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Není ovšem vyloučeno, že se mohli dopustit ještě další trestné činnosti, v tom případě by jim bylo trestní stíhání rozšířeno o další skutky."

A co pes Grimm, který je úspěšný nejen ve službě, ale také v soutěžích? Za odměnu určitě nedostal pouze rohlík.

Nahlásit chybu


K tématu

Kriminalisté dopadli dva muže, kteří vykrádali auta v Karviné a Havířově

26. listopadu 2023 16:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vykrádali auta i prodejní stánky. Brali peníze, alkohol i elektrospotřebiče, z aut pak vše na co přišli. Jednomu teď hrozí pět let vězení, dalšímu tři roky.

Jen co vyšel z vězení, začal znovu krást. Postrach ostravských ulic je opět za mřížemi

19. února 2024 12:44 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Kriminalisté z Ostravy-Přívozu dopadli známého recidivistu, který doslova kradl jako straka. V minulém roce byl přitom propuštěn z vězení na podmínku, jenže na nějakou životní nápravu evidentně vůbec nemyslel. Policejní komisař ho nyní obvinil z šestnácti skutků.

Policisté dopadli trojici zlodějů, kteří kradli napříč Moravskoslezským krajem

31. května 2023 17:26 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté dopadli trojici zlodějů, kteří kradli na co přišli. Dva muži a jedna žena řádili od Třince, přes Frýdek-Místek a Ostravu, až po Opavu. Za použití násilí se dostávali do různých objektů a garáží. Tam kradli alkohol, elektrokola a další vybavení. V jednom případě dokonce i zahradní traktor.


Městská policie v Havířově má nový moderní komisariát

Veškeré práce na rekonstrukci budovy v Kubelíkově ulici v Havířově jsou hotovy. Stavba prošla kolaudací a městská policie tak může spustit provoz nového komisariátu. Práce vyšly radnici na 44 milionů korun.

Středisko volného času Juventus hostilo nejlepší modeláře z celé ČR

Teď nás čeká malé ohlédnutí. Podíváme se na letošní 40. ročník soutěžní výstavy modelářů. Ukážeme vám do detailů nejpropracovanějších modely a podíváme se i na práci rozhodčích.

Radnice v rámci akce Brány památek dokořán ukázala svou historii i moderní prostory

Nový Jičín se připojil k výzvě Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a v rámci akce Brány památek dokořán otevřel veřejnosti prostory radnice, které nejsou běžně přístupné. Akci využili k návštěvě úřední budovy i školní skupiny.

Masturbace online neměla šťastný konec. Vyděrači chtěli za nezveřejnění videa 150 tisíc kč

V posledních dnech policisté evidují případy vydírání prostřednictvím sociálních sítí. V Ostravě pachatelům naletěl muž středního věku, který poslechl údajnou krásnou blondýnu a natáčel se mobilem při masturbování. Byl pak velmi překvapen, když po něm chtěla 150 tisíc, jinak video zveřejní na internetu.

Děti vyrábějí loga a erby městské části Hrabůvka v rámci oslav 100 let Velké Ostravy

Historická loga, erby a dominanty jednotlivých obvodů Velké Ostravy. Ty vznikají v rámci akce „Loguj!“ ve výtvarných dílnách ostravských knihoven. Minulý týden patřil Hrabůvce.

Děti ve Vítkovicích si budou hrát na novém hygienickém písku

Písek v pískovištích může být zdrojem závažných onemocnění. Radnice v Ostravě-Vítkovicích proto každoročně písek obměňuje. Použitý písek nekončí na skládce, ale je dál využíván např. při opravě chodníků.

V životických sadech mají kvůli počasí obavy o úrodu jablek

22. dubna 2024 20:30 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

V roce 2018 sklidili v životických sadech rekordních 1 900 tun jablek. Letošní sklizeň může ohrozit počasí. Sady nyní nově vlastní město Havířov, které chce získat do vlastnictví pronajaté pozemky od zemědělského půdního fondu.

Ne nadarmo se zámku Nová Horka u Studénky přezdívá "malá Vídeň"

22. dubna 2024 17:45 | Studénka | Andrea Holeszová | Kam vyrazit

Od příchodu říšského hraběcího rodu Vetter von der Lilie do lůna úrodné krajiny podél Odry se z původně malé tvrze stává významné aristokratické sídlo, centrum hudební i výtvarné kultury.

Nemocnice Karviná-Ráj připravila pro páry čekající potomka předporodní pokoj v porodnici

22. dubna 2024 16:30 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Nemocnice Karviná-Ráj investovala peníze do vybudování předporodního pokoje pro páry, které čekají na příchod svého potomka. Po celou dobu hospitalizace, v době porodu i po porodu, tak nemusí být partneři vůbec separováni.

Handicap centrum Škola života funguje ve Frýdku-Místku už 33 let

Handicap centrum Škola života letos oslaví své 33 narozeniny. Za tu dobu pomohlo už stovkám klientů s mentálním postižením. Stále s nimi pracuje a adaptuje je do společnosti. Od příštího roku se stacionář transformuje na centrum denních služeb.

Nemocnice Karviná-Ráj zprovoznila nadstandardní předporodní pokoj v porodnici

Nemocnice Karviná-Ráj investovala peníze do vybudování předporodního pokoje pro páry, které čekají na příchod svého potomka. Po celou dobu hospitalizace, v době porodu i po porodu, tak nemusí být partneři vůbec separováni.

V Karviné se konal 40. ročník soutěžní výstavy Model show 2024

Teď se podíváme na letošní 40. ročník soutěžní výstavy modelářů, který proběhl v Karviné. Ukážeme vám do detailů nejpropracovanější modely a prozradíme vám, jakou technologii začali modeláři využívat.

Abilympiáda prověřila zručnost hendikepovaných dětí už podesáté

V Karviné se uskutečnil 10. ročník abilympiády, soutěže zručnosti a pracovních dovedností dětí a mládeže se zdravotním postižením. Na akci, kterou pořádá Střední, Základní a Mateřská škola Komenského, zavítali poprvé i sluchově postižení z Olomouce.

Městská policie spustila provoz nové služebny, radnice investovala do přestavby přes 40 milionů

Veškeré práce na rekonstrukci budovy v Kubelíkově ulici v Havířově jsou hotovy. Stavba prošla kolaudací a městská policie tak může spustit provoz nového komisariátu. Práce vyšly radnici na 44 milionů korun.

Radnice otevřela nové parkoviště u havířovské nemocnice, lidé mají k dispozici 149 míst

Lidé už mohou využívat nové parkoviště u havířovské nemocnice, kde je k dispozici na 150 stání. Stavba radnici vyšla na dvacet milionů korun.

V životických sadech se bude konat Májový den, úroda jablek je kvůli počasí nejistá

22. dubna 2024 11:21 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V roce 2018 sklidili v životických sadech v Havířově rekordních 1 900 tun jablek. Letošní sklizeň může ohrozit počasí. Sady nyní nově vlastní město, které chce získat do vlastnictví pronajaté pozemky od zemědělského půdního fondu. V areálu se bude také poprvé konat Májový den.

Karvinští policisté chytili pachatele dvou vloupání, v jednom případě pomohl i pes Grimm
Vydáno 7. dubna 2023 10:37, Karviná, Jiří Cileček
První dubnové dny nezačaly úspěšně pro pachatele dvou vloupání v Karviné. Byli zadrženi bezprostředně po činu. Podíl na úspěchu nemají jen policisté obou karvinských služeben a oddělení hlídkové služby, ale v neposlední řadě čtyřnohý parťák Grimm se svým psovodem a strážníci městské policie.

Grimm a psovod; zdroj foto: Policie ČR

Skvělá spolupráce karvinských strážníků a policistů byla znovu zúročena v sobotu 1. dubna. Ve večerních hodinách po krátkém pronásledování zadrželi strážníci Městské policie Karviná muže utíkajícího od budovy, jejíž otevřené okno věstilo možnost násilného vniknutí.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Elektronika, kterou měl zadržený v batohu, prokazatelně pocházela z objektu. Toto zjištění probíhalo již v součinnosti s policisty obvodního oddělení Karviná 1, kteří si muže převzali k dalším procesním úkonům."

Během trestního řízení, které je s šestatřicetiletým mužem vedeno, policisté primárně zjistili, že v současnosti měl vykonávat trest odnětí svobody. A ten neměl být prvním.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "V minulosti byl odsouzen k více než dvěma desítkám trestů. Trestnou činnost, převážně majetkového charakteru, páchal také na území jiných států Evropské unie, za což byl trestán tamními justičními orgány. Kromě trestního řízení ve věci spáchání krádeže vloupáním s ním policisté pro nenastoupení trestu vedou také řízení ve věci maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí další trest odnětí svobody až na tři roky."

Na rozsudek soudu si ovšem počká ve vězení, kam byl na základě příkazu umístěn.

Služební pes Grimm v akci

Další oznámení o vloupání vyjeli prověřit policisté obvodního oddělení Karviná 7 v pondělí 3. dubna v brzkých ranních hodinách do jedné z prodejen. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Po dojezdu na místo zaznamenali v bezprostřední blízkosti objektu vozidlo, na jehož zadním sedadle se neúspěšně pokoušela schovat žena. Po výzvě z auta vystoupila a policisté ji zadrželi. Informace, které byly k dispozici, ovšem nasvědčovaly, že vloupání se zúčastnila ještě další osoba."

Společně s kolegy oddělení hlídkové služby Karviná policisté začali pátrat v okolí. V tom jim byl nápomocný parťák nejpovolanější, služební pes Grimm doprovázený policistou služební kynologie.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Pes vyhledal stopu, a ta jej zhruba po hodině dovedla k muži odpovídajícího popisu, kterého psovod zadržel. Na služebně následně oba doznali, že do objektu se vloupali společně poté, kdy viděli pekařský vůz, jehož řidič do prostoru mezi dveřmi vyskladnil tři přepravky s pečivem. Vypáčili vstupní dveře a přepravky naložili do kufru auta."

Příjezd dalšího auta je vylekal, takže žena se schovala do vozu a muž utekl.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "S oběma je vedeno zkrácené přípravné řízení a bylo jim sděleno podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním, za což jim hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Není ovšem vyloučeno, že se mohli dopustit ještě další trestné činnosti, v tom případě by jim bylo trestní stíhání rozšířeno o další skutky."

A co pes Grimm, který je úspěšný nejen ve službě, ale také v soutěžích? Za odměnu určitě nedostal pouze rohlík.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000036603/karvinsti-policiste-chytili-pachatele-dvou-vloupani-v-jednom-pripade-pomohl-i-pes-grimm