Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další úspěšné zákroky strážníků v Karviné. U jednoho z nich se strážník zranil

  • Karviná,

Hned dva úspěšné zákroky krátce po sobě mají za sebou karvinští strážníci. V prvním případě zadrželi mladíky, kteří utekli z výchovného zařízení a také bezprostředně po činu chytili pachatele vloupání do jedné z prodejen alkoholu. Bohužel, při pronásledování jednoho z nich byl jeden ze strážníků zraněn.

Krátce po půlnoci zavolala na karvinskou městskou policii žena, kterou nožem ohrožovali dva mladíci. Operační okamžitě poslal na místo strážníky, kteří po několika minutách běhu uličkami a podchody v centru města, jednoho z nich chytili.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Obdrželi jsme po půlnoci oznámení ženy, která oznamovala loupežné přepadení, kde byla dvěma mladíky ohrožována nožem u Dlouhých vidlí. Ve finále jim hodila cigarety. My jsme si zpočátku mysleli, že se jedná o nějaký žert, protože žena byla naprosto klidná, kolem jel ale velitel v neoznačeném autě, mladíky zahlédl, vyrozuměl všechny hlídky a podle záběrů je jasně patrné, že ve finále mladíky jeden strážník stíhal a omezil ho na osobní svobodě u restaurace 603. Posléze se zjistilo, že jsou to velmi známí utečenci z výchovných ústavů. Myslím, že by se zákonodárci měli zamyslet, protože není možné, aby děti s kriminální kariérou utíkali jen tak kdykoliv si usmyslí."

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: “Bezprostředně po oznámení loupeže zahájili karvinští policisté a kriminalisté v součinnosti se strážníky MP rozsáhlé pátrání. Prvního mladíka zadrželi strážníci a chvíli na to policisté zadrželi druhého z mladíků. Starší z dvojice, kterému bylo před pár měsíci 15 let, byl obviněn ze spáchání provinění loupeže, za což mu hrozí odnětí svobody maximálně na pět let."

Další incident se stal jiný den v šest hodin ráno, kdy si pachatelé vybrali prodejnu alkoholu v Karviné-Novém Městě. Vloupali se do ní zezadu z ulice Závodní.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Na místo vyjeli prakticky všechny hlídky a pak nastal docela frmol, protože první mladík vyběhl na ulici tř. Osvobození, běžel směrem Janského, kde si otevřel klíčem jeden vchod, zavřel dveře těsně před přiběhnutím strážníka, který, bohužel vyrazil skleněnou výplň, u toho se zranil, rozbil si ruku, měl i zranění nohy. ten pachatel utekl do některého z bytů, pak si ho policie vyzvedla."

Z místa činu se pokusil utéct i druhý pachatel se psem, ten byl dostižen na tř. Osvobození..

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Třetí mladík dělal, že tam není, ale podle svědků tam v podstatě hlídal. takže byl taky omezen na osobní svobodě."

Karvinští kriminalisté se případem intenzivně zabývají.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail