Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zástupci IZS připomněli dětem, jak se bezpečně chovat o prázdninách

Karviná |

Aby prožily děti blížící se prázdniny ve zdraví a bez úrazu setkávají se v Karviné pravidelně se zástupci složek Integrovaného záchranného systému, kteří jim připomínají základní rady v chování na cestách nebo u vody.

Letos se této tradiční a pro děti velmi užitečné akce zúčastnili nejen karvinští předškoláci a školáci, ale přidaly se i školy ze Stonavy a Horní Suché. Na její organizaci se tradičně podílí Základní a Mateřská škola Prameny ve spolupráci se složkami IZS.

Dagmar Czinege, ředitelka ZŠ a MŠ Prameny: “Jsem ráda, že se celý IZS zapojil do této akce, děti se mohou seznámit s tím, jak se bezpečně chovat o prázdninách a to je důležité jak pro rodiny, tak pro nás školy, kdy jezdíme na výlety a potřebujeme, aby ty děti měly nějaké povědomí o tom, jak se chovat.” 
Andrzej Bizoń, náměstek primátora: “Ať už je to na Karvinském moři, na bazénu, na průlezkách, aby se uměly zachovat, když by se eventuelně něco stalo. Jsem moc rád, že děti budou upozorněny na různá rizika, které na ně číhají o prázdninách a doufám, že ty prázdniny budou letos bez úrazu."

Akce byla dvoudenní, na letní koupaliště děti přicházely podle věku, zvlášť mateřské a základní školy.

Nahlásit chybu


K tématu

Tragická nehoda u Dobré: mladá řidička nedala přednost nákladnímu autu

10. dubna 2025 10:13 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Krátce před šestou hodinou ranní se na křižovatce u Dobré na Frýdecko-Místecku stala tragická dopravní nehoda. Řidička (25) osobního vozu zřejmě nedala přednost nákladnímu autu, čímž došlo ke střetu tří vozidel. Žena na místě zemřela, dvě další osoby utrpěly zranění.

Střelba na eskortní vůz, útěk vězňů i rukojmí. Velké cvičení policistů a IZS v Karviné

3. dubna 2025 18:30 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ozbrojení pachatelé přepadli vězeňskou eskortu, vzali rukojmí a uprchli. Toho využili i další vězni a utekli. Na místo okamžitě vyrazily desítky policistů, hasičů, zdravotníků i vězeňská služba. Vše nakonec skončilo zadržením všech pachatelů a osvobozením rukojmích. Takový byl námět velkého taktického cvičení IZS v Karviné.

V nemocnici ve Frýdku-Místku se konalo cvičení složek IZS po vznícení chemikálií

25. dubna 2025 17:29 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Cvičením zásahu při záchraně a evakuaci většího počtu zraněných prošli hasiči, policisté a zdravotníci ve frýdecko-místecké nemocnici. Námětem cvičení byl požár způsobený chybnou manipulací s chemikáliemi při dezinfekci nástrojů.


V Dolní Lomné hořel rodinný dům, zásah trval přes pět hodin

Včera 22:43 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Hasiči v sobotu 14. března odpoledne zasahovali u požáru rodinného domu v Dolní Lomné. Na místo vyjely profesionální jednotky z Třince, Nošovic a Českého Těšína i dobrovolní hasiči z okolních obcí. Událost se obešla bez zranění, příčina i výše škody jsou zatím v šetření.

Rekonstrukce koníren a stavba inhalatoria v parku Boženy Němcové pokračuje dle harmonogramu

Včera 7:10 | Karviná | Gabriela Stašová

Rekonstrukce objektu zámeckých koníren a stavba nového solankového inhalatoria v parku Boženy Němcové je v plném proudu. Přestože bylo velmi náročné zhostit se úkolu rekonstrukce historické stavby, vše probíhá dle předem stanoveného harmonogramu.

Hasiči zasahují u požáru lesa v Návsí, museli vyhlásit III. stupeň poplachu

Včera 16:56 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Návsí dnes krátce po poledni vypukl požár lesa, který se kvůli silnému větru rychle rozšířil. Plameny zasáhly lesní hrabanku i stromy a postupně se rozšířily na plochu zhruba 400 krát 400 metrů. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu a k zásahu povolali 19 jednotek.

Vážná nehoda v Těrlicku: škodovka skončila mimo silnici, zranily se dvě ženy

Včera 9:06 | Těrlicko | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek 13. března před 13. hodinou u vážné dopravní nehody v Těrlicku, části Hradiště. Řidička škodovky vyjela z dosud nezjištěných příčin mimo silnici, narazila do svodidel a vůz se po převrácení přes střechu zastavil na travnaté ploše. Zranily se dvě ženy, silnice byla po dobu zásahu uzavřená.

Svědek a záchranáři zachránili cyklistu, který byl po pádu z kola v bezvědomí

13. března 2026 13:15 | Opava | Anna Břenková

Senior v Opavě-Kateřinkách spadl z kola a přestal dýchat. 77letého muže začal resuscitoval svědek a v záchraně pokračovali záchranáři. Po necelých dvaceti minutách se jim podařilo muže přivést zpátky k životu.

Ostrava chce vychovávat školáky k lásce k přírodě. Zapojeny jsou i městské společnosti

12. března 2026 14:06 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava v posledních letech pracuje nejen na své pověsti zeleného města, ale snaží se vzdělávat také děti a mládež k lásce k přírodě. Do nejrůznějších projektů jsou zapojeny i městské společnosti jako je OZO, městské lesy nebo ZOO.

Ve Frenštátě pod Radhoštěm otevřel MS kraj rekonstruovaný Domov Hortenzie

13. března 2026 8:59 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Ve Frenštátě pod Radhoštěm byl po rekonstrukci otevřen Domov Hortenzie. Jedná se o zařízení se zvláštním režimem pro lidi s nejrůznějšími typy demencí.

Trhavina poslala k zemi další těžní věž, tentokrát bývalého Dolu Staříč

12. března 2026 11:05 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Z horizontu hornického regionu zmizela další dominanta. Tentokrát byla odstřelena 75 metrů vysoká skipová věž někdejšího Dolu Staříč na Frýdecko-Místecku. Podívat se událost přišlo několik stovek lidí, včetně bývalých zaměstnanců.

Zaměstnanci radnice centra Ostravy darovali krev přímo na úřadě

13. března 2026 9:21 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Už třetím rokem krevní centrum ostravské Fakultní nemocnice vyjíždí v rámci svých mobilních odběrů za dárci přímo do firem a institucí. Už po čtvrté se do projektu zapojila i radnice Moravské Ostravy a Přívozu.

Hrdinové na čtyřech tlapkách. Služební psi loni v MS kraji zasahovali u 1 700 případů

12. března 2026 12:08 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Moravskoslezští psovodi se služebními psy mají za sebou úspěšný rok. V terénu vypátrali celkem 57 zločinců. Nezastavili je ani nástrahy v podobě letících květináčů. Čtyřnohý parťák Willy například našel zloděje v trafostanici, fenka Daphne zase včas zachránila pacienta, který v mrazu odešel z nemocnice.

Vedení města a zástupci Odboru sociálního popřáli seniorkám v jejich klubech k MDŽ

Včera 7:12 | Karviná | Gabriela Stašová

I v klubech seniorů se slavil Mezinárodní den žen. Byli jsme se s kamerou podívat, jak zástupci města popřáli seniorkám, stejně jako každý rok.

V Karviné se uskutečnil galavečer ankety Sportovec roku 2025, oceněni byli ti nejlepší

Včera 7:00 | Karviná | Gabriela Stašová

V Karviné se každoročně oceňují ti nejlepší sportovci za uplynulý rok, nejinak tomu bylo i letos. Anketa Sportovec roku 2025 byla završena slavnostním galavečerem, který se uskutečnil v Městském domě kultury. Opět se prokázalo, kolik sportovních talentů město skýtá. A přitomny byly i některé legendy.

Rekonstrukce zámeckých koníren a stavba solankového inhalatoria pokračuje dle harmonogramu

13. března 2026 11:30 | Karviná | Gabriela Stašová

Rekonstrukce objektu zámeckých koníren a stavba nového solankového inhalatoria v parku Boženy Němcové v Karviné je v plném proudu. Přestože bylo velmi náročné zhostit se úkolu rekonstrukce historické stavby, vše probíhá dle předem stanoveného harmonogramu.

Setkání S primátorkou bez formalit přineslo mnoho podnětů

13. března 2026 11:25 | Havířov | Bára Kelnerová

S primátorkou bez formalit. Tak se jmenovalo setkání u příležitosti Mezinárodního dne žen, které se uskutečnilo v městské knihovně. Zájem ze strany žen byl obrovský a zazněla i řada otázek a námětů.

S pěkným počasím se otevřela venkovní sportoviště

13. března 2026 11:17 | Havířov | Bára Kelnerová

Správa sportovních a rekreačních zařízení otevřela šest venkovních areálu s předstihem. Z čeho mají radost zejména děti. Nejvíce živo je ve skateparku.

Radnice se chystá zahájit opravy komunikací

13. března 2026 11:12 | Havířov | Bára Kelnerová

Některé silnice jsou po zimě děravé jako ementál. Radnice už brzy začne s jejich opravami. Kdy se tak stane, řekl náměstek primátorky Bohuslav Niemiec.

Zástupci IZS připomněli dětem, jak se bezpečně chovat o prázdninách
Vydáno 13. června 2023 16:52, Karviná, Monika Danková
Aby prožily děti blížící se prázdniny ve zdraví a bez úrazu setkávají se v Karviné pravidelně se zástupci složek Integrovaného záchranného systému, kteří jim připomínají základní rady v chování na cestách nebo u vody.

Letos se této tradiční a pro děti velmi užitečné akce zúčastnili nejen karvinští předškoláci a školáci, ale přidaly se i školy ze Stonavy a Horní Suché. Na její organizaci se tradičně podílí Základní a Mateřská škola Prameny ve spolupráci se složkami IZS.

Dagmar Czinege, ředitelka ZŠ a MŠ Prameny: “Jsem ráda, že se celý IZS zapojil do této akce, děti se mohou seznámit s tím, jak se bezpečně chovat o prázdninách a to je důležité jak pro rodiny, tak pro nás školy, kdy jezdíme na výlety a potřebujeme, aby ty děti měly nějaké povědomí o tom, jak se chovat.” 
Andrzej Bizoń, náměstek primátora: “Ať už je to na Karvinském moři, na bazénu, na průlezkách, aby se uměly zachovat, když by se eventuelně něco stalo. Jsem moc rád, že děti budou upozorněny na různá rizika, které na ně číhají o prázdninách a doufám, že ty prázdniny budou letos bez úrazu."

Akce byla dvoudenní, na letní koupaliště děti přicházely podle věku, zvlášť mateřské a základní školy.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000037637/zastupci-izs-pripomneli-detem-jak-se-bezpecne-chovat-o-prazdninach