Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jednoho ze zraněných při nehodě našli záchranáři pod autem

Karviná |

Tři zraněné si vyžádala dopravní nehoda, která se stala v pondělí před 9. hodinou na silnici mezi Karvinou a Českým Těšínem. V křižovatce se silnicí vedoucí od Horní Suché se srazila dodávka s osobním autem.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Jeden z účastníků nehody, jehož totožnost posádky ZZS v době zásahu neznaly, byl nalezen pod vozidlem v bezvědomí a přímém ohrožení života. Utrpěl mnohočetná poranění, včetně popálenin. Záchranáři mu zajistili dýchací cesty a přístrojem řízenou ventilaci, ošetřili poranění. Podali léky, včetně krevní transfúze a infuzní roztoky. Pacient byl v rámci přednemocniční neodkladné péče připraven k transportu a následně šetrně letecky přepraven na urgentní příjem FN Ostrava. Další účastník, třicetiletý muž, utrpěl poranění dolní končetiny a po ošetření jej záchranáři předali na chirurgické ambulanci karvinské nemocnice. Třetí byla osmadvacetiletá žena, u které záchranáři zjistili poranění hrudníku a po poskytnutí odborné péče ji transportovali do téhož zdravotnického zařízení."
Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě, v pondělí 3.7.2023 v 8:43 hod. Na místo události byla vyslána profesionální jednotka hasičů ze stanice v Karviné. Při střetu osobního a dodávkového vozidla mělo původně dojít k požáru jednoho z vozidel, toto naštěstí nebylo potvrzeno, nicméně došlo k zaklínění jednoho z řidičů, který zůstal z dosud nezjištěných důvodů zaklíněný pod jedním z vozidel. K jeho vyproštění použili hasiči pneumatické vaky a následně, společně se ZZS, prováděli resuscitaci. Hasiči provedli, na obou havarovaných vozidlech, protipožární opatření, na únik provozních kapalin použili sorbent. Pomohli rovněž s transportem zraněného do přistaveného vrtulníku LZS, ostatní zranění byli do nemocnice transportováni pozemní cestou. Po ukončení vyšetřování nehody ze strany Policie ČR zajistili hasiči úklid vozovky."
Daniela Vlčková, mluvčí Policie ČR MSK: "Řidič dodávky vyjíždějící z vedlejší ulice s největší pravděpodobností nedal přednost v jízdě osobnímu automobilu jedoucímu po hlavní komunikaci a došlo ke střetu obou vozidel. Oba řidiči i spolujezdkyně z osobního auta byli předáni do péče zdravotníků, přičemž řidič dodávky byl do nemocnice transportován vrtulníkem. Dechová zkouška byla na místě provedena pouze řidiči osobního auta, a to s negativním výsledkem. U druhého řidiče byl nařízen odběr krve. Průběh a příčina dopravní nehody a také míra zavinění jsou v tuto chvíli předmětem šetření policistů dopravního inspektorátu Karviná."
Nahlásit chybu


K tématu

Na přejezdu ve Studénce uvízl další kamion. Bleskový zásah svědka zastavil vlak

3. února 2025 15:15 | Studénka | Jiří Cileček

Další nebezpečná situace se odehrála na nechvalně proslulém železničním přejezdu ve Studénce. Řidič nákladního vozidla vjel na přejezd v době, kdy se začaly sklápět závory. Díky rychlé reakci svědka stihl přijíždějící vlak zastavit včas.

V Ostravě-Bartovicích vykolejil spěšný vlak, strojvedoucího museli ošetřit

4. února 2025 14:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V úterý po poledni vykolejil při průjezdu stanicí Ostrava-Bartovice spěšný vlak. Nikdo z cestujících se nezranil, záchranáři museli ale na místě ošetřit strojvedoucího. Příčiny nehody zjišťují drážní inspektoři ve spolupráci s policií.

Řidička Fordu přejížděla na dálnici D48 z pruhu do pruhu a srazila se s dodávkou

7. února 2025 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Hrozivě vypadající nehoda zkomplikovala v pátek ráno provoz na dálnici D48 u Dobré ve směru na Frýdek-Místek. Řidička Fordu zřejmě při přejíždění z pruhu do pruhu neviděla vedle jedoucí dodávku Fiat a srazila se s ní. Po nehodě ji museli z osobního auta vyprostit a skončila v nemocnici. V dodávce byli dva lidé.


Pohádkové ledové sochy budou na Pustevnách k vidění už jen do neděle

Včera 18:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na Pustevnách v Beskydech mohou návštěvníci znovu obdivovat ledové sochy. Koná se zde už šestadvacátý ročník tradiční výstavy, která letos nabídla desítky pohádkových motivů.

Balíkomat v Hnojníku někdo vyhodil do vzduchu úmyslně trhavinou

Včera 15:30 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Moravskoslezská kriminálka pátrá po pachateli, který v Hnojníku vložil trhavinu do boxu na zásilky. Úmyslně odpálení potvrzují záběry z bezpečnostních kamer.

Noc a den v SVČ – celostátní akce pro více než 150 SVČ a domů dětí naplnila dětem pololetní prázdniny

1. února 2026 11:11 | Bruntál | Karel Soukop

Děti v celé republice prožily své pololetní prázdniny ve svých Střediscích volného času či domech dětí. Celostátní akce Noc a den v SVČ jim zaplnila bohatým programem dva celé dny i noc. Programy akce byly různé v různých domech dětí.

V bývalých textilních areálech ve Frýdku-Místku vznikl i Faunapark, přibude Lidl

31. ledna 2026 20:49 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Další dva zajímavé projekty doplňují investice do brownfieldů ve Frýdku-Místku. V bývalém textilním areálu vznikl také Faunapark a dalším významným investorem je společnost Lidl.

Ukradené čokolády daroval kamarádům. Během jednoho měsíce způsobil škodu za sto tisíc korun

Včera 9:53 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Z osmi prodejen ukradl zboží, vloupal se do automatu na CBD a přivlastnil si cizí peněženku. Pouhý měsíc stačil 32letému muži, aby způsobil škodu přes sto tisíc korun. Ukradené zboží prodával, kromě čokolád, které dával kamarádům. Hrozí mu pobyt ve vězení až na pět let.

Lyžaři jeli na Svinci závod ve slalomu, za dva týdny chtějí na sněhu karneval

1. února 2026 7:22 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Na Svinci se konaly lyžařské závody ve slalomu, které byly otevřené široké veřejnosti i registrovaným závodníkům. Odstartovalo více než šedesát lyžařů, a to i přes mlhu, která svah zakrývala.

Sociální služby bude v Rychvaldě nově poskytovat Armáda spásy

30. ledna 2026 13:40 | Rychvald | Libor Běčák

Město Rychvald přistoupilo z zásadní změně v poskytování sociálních služeb svým občanům. Nově bude tyto služby v rozšířeném rozsahu zajišťovat Armáda spásy.

Plavání s miminky na kurzech Kačenka cílí na jejich psychomotorický vývoj

31. ledna 2026 11:09 | Karviná | Gabriela Stašová

Plavání s miminky podporuje spoustu psychomotorických funkcí a je prospěšné pro další vývoj dítěte. To moc dobře vědí i v Karviné, kde se pravidelně uskutečňuje plavání s batolaty a různě starými dětmi.

Marlenka zrekonstruuje bývalý textilní areál

31. ledna 2026 20:40 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Na konci listopadu loňského roku podepsal Frýdek-Místek se společností Marlenka Memorandum o spolupráci. Dokument se týká výstavby druhé továrny na medové dorty a využití společností nabytého areálu v Hálkově ulici v Místku.

V Dětmarovicích slavnostně otevřeli novou sokolovnu

30. ledna 2026 13:52 | Dětmarovice | Michal Slonina

Nejen členové Sokola se v Dětmarovicích těší z nové budovy sokolovny. Tu vedení obce slavnostně otevřelo v lednu. Po letech nahradila starší, nevyhovující budovu.

Kampanolog Tomáš Hejda má na starost všechny zvony v diecézi, odjakživa ho fascinují

Včera 14:12 | Karviná | Gabriela Stašová

Kampanolog Tomáš Hejda svou netradiční specializaci využívá v celé ostravsko-opavské diecézi. Věda o zvonech s sebou totiž nese mnohem více informací, než by se mohlo zdát, a tak je velmi ceněným odborníkem.

Kampanologa Tomáše Hejdu zvony fascinují, má na starost všechny v diecézi

31. ledna 2026 11:12 | Karviná | Gabriela Stašová

Kampanolog Tomáš Hejda svou netradiční specializaci využívá v celé ostravsko-opavské diecézi. Věda o zvonech s sebou totiž nese mnohem více informací, než by se mohlo zdát, a tak je velmi ceněným odborníkem.

Tradiční hokejové utkání Gymnázia Karviná ovládli letos studenti s těsným výsledkem 10:9

30. ledna 2026 19:30 | Karviná | Gabriela Stašová

Již tradičně se na karvinském zimním stadioně uskutečnil turnaj maturantů karvinského gymnázia proti jejich kantorům. Letos byl celý zápas velmi vyrovnaný a nebyla tak nouze o napínavé momenty.

Nový územní plán otevře Stonavě cestu k dalšímu rozvoji

30. ledna 2026 11:26 | Stonava | Jiří Brzóska

Obec Stonava připravuje nový územní plán, který určí další směřování jejího rozvoje. Jeho cílem je vytvořit podmínky pro nové bydlení i další rozvojové projekty, a to i v lokalitách, kde dosavadní regulace výstavbu neumožňovaly.

Žáci v Horní Suché se učí řešit konflikty bez hádek

30. ledna 2026 9:02 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Dobré vztahy mezi žáky jsou pro školy zásadní. V Horní Suché se proto zaměřili na to, aby se děti naučily řešit spory klidnou cestou, naslouchat si navzájem a lépe porozumět emocím svým i druhých.

Havířov má novou primátorku, Ondřej Baránek byl odvolán

29. ledna 2026 15:49 | Havířov | Bára Kelnerová

V Havířově se konalo mimořádné zastupitelstvo, na kterém byl z funkce odvolán dosavadní primátor Ondřej Baránek, který má v hnutí ANO pozastavené členství. Nově město povede Iveta Kočí Palkovská (ANO).

Jednoho ze zraněných při nehodě našli záchranáři pod autem
Vydáno 4. července 2023 8:05, Karviná, Libor Běčák
Tři zraněné si vyžádala dopravní nehoda, která se stala v pondělí před 9. hodinou na silnici mezi Karvinou a Českým Těšínem. V křižovatce se silnicí vedoucí od Horní Suché se srazila dodávka s osobním autem.

Dopravní nehoda v Karviné. Foto: HZS MSK

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Jeden z účastníků nehody, jehož totožnost posádky ZZS v době zásahu neznaly, byl nalezen pod vozidlem v bezvědomí a přímém ohrožení života. Utrpěl mnohočetná poranění, včetně popálenin. Záchranáři mu zajistili dýchací cesty a přístrojem řízenou ventilaci, ošetřili poranění. Podali léky, včetně krevní transfúze a infuzní roztoky. Pacient byl v rámci přednemocniční neodkladné péče připraven k transportu a následně šetrně letecky přepraven na urgentní příjem FN Ostrava. Další účastník, třicetiletý muž, utrpěl poranění dolní končetiny a po ošetření jej záchranáři předali na chirurgické ambulanci karvinské nemocnice. Třetí byla osmadvacetiletá žena, u které záchranáři zjistili poranění hrudníku a po poskytnutí odborné péče ji transportovali do téhož zdravotnického zařízení."
Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě, v pondělí 3.7.2023 v 8:43 hod. Na místo události byla vyslána profesionální jednotka hasičů ze stanice v Karviné. Při střetu osobního a dodávkového vozidla mělo původně dojít k požáru jednoho z vozidel, toto naštěstí nebylo potvrzeno, nicméně došlo k zaklínění jednoho z řidičů, který zůstal z dosud nezjištěných důvodů zaklíněný pod jedním z vozidel. K jeho vyproštění použili hasiči pneumatické vaky a následně, společně se ZZS, prováděli resuscitaci. Hasiči provedli, na obou havarovaných vozidlech, protipožární opatření, na únik provozních kapalin použili sorbent. Pomohli rovněž s transportem zraněného do přistaveného vrtulníku LZS, ostatní zranění byli do nemocnice transportováni pozemní cestou. Po ukončení vyšetřování nehody ze strany Policie ČR zajistili hasiči úklid vozovky."
Daniela Vlčková, mluvčí Policie ČR MSK: "Řidič dodávky vyjíždějící z vedlejší ulice s největší pravděpodobností nedal přednost v jízdě osobnímu automobilu jedoucímu po hlavní komunikaci a došlo ke střetu obou vozidel. Oba řidiči i spolujezdkyně z osobního auta byli předáni do péče zdravotníků, přičemž řidič dodávky byl do nemocnice transportován vrtulníkem. Dechová zkouška byla na místě provedena pouze řidiči osobního auta, a to s negativním výsledkem. U druhého řidiče byl nařízen odběr krve. Průběh a příčina dopravní nehody a také míra zavinění jsou v tuto chvíli předmětem šetření policistů dopravního inspektorátu Karviná."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000038071/jednoho-ze-zranenych-pri-nehode-nasli-zachranari-pod-autem