Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do základních škol míří policejní Majáček v podobě sešitů. Seznamuje děti s nástrahami

  • Karviná,

Moravskoslezští policisté přichází do škol s novým preventivním programem nazvaným Majáček. Prostřednictvím vyobrazených situací na sešitech seznamuje děti nástrahami, které je v životě mohou potkat.

S návratem žáků do školních lavic začali policisté dětem ve školách připomínat zásady bezpečného chování doma i venku, a to prostřednictvím nového projektu Majáček, policejní rádce pro nejmenší děti.

Miroslav Kolátek, preventista PČR: "Jedná se o metodickou pomůcku v podobě školního ilustrovaného sešitu, který svými ilustracemi přináší rady, jak se zachovat v situacích, ve kterých se dítko může ocitnout. Tyto situace jsou vyobrazeny na obalech, na každém sešitu je nějaká situace. Z přední strany je vyobrazena ta krizová situace, je označena červeným majáčkem a na zadní straně sešitu je správné řešení té dané situace s modře blikajícím majáčkem."

Uvnitř každého sešitu jsou i rady, jak se správně v dané situaci chovat a nechybí důležitá telefonní čísla včetně návodu, jak správně volat na linku tísňového volání. Běžných situací, ve kterých je třeba zareagovat správně, je mnoho. Třeba když za dveřmi stojí neznámý člověk nebo když venku děti najdou ztracenou věc, třeba telefon.

anketa: žáci ZŠ Dělnická: "Když na nás někdo zaklepe, tak se nejdříve podíváme přes kukátko kdo tam je a když tam nebude nikdo z rodiny nebo kamarád tak neotvíráme." "Kdybych našel venku telefon, tak ho vrátím zpátky majiteli. A když tam majitel nebude? Tak ho dám rodičům nebo na polici.”
Miroslav Kolátek, preventista PČR: "Projekt Majáček je dílem policistů Krajského ředitelství PČR MSK a v letošním roce byl finančně podpořen z resortního programu Ministerstva vnitra ČR v oblasti prevence kriminality.” 

Sešity jsou určeny pro děti navštěvující první stupeň základních škol, policisté je postupně ve školách rozdávají.

Nahlásit chybu


K tématu
Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail