Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Týdnu knihoven vás čeká bezplatná registrace i amnestie upomínek

  • Karviná,

Karvinská regionální knihovna se zapojila do celorepublikové akce Týden knihoven, který právě probíhá. Novým uživatelům nabízí bezplatnou registraci a těm stávajícím mimořádnou amnestii, která promíjí pokuty za opožděné vrácení knih.

Karvinská regionální knihovna pořádá pro své čtenáře ročně několik desítek akcí, organizuje setkání se zajímavými hosty a také si váží každého nově příchozího čtenáře. Noví čtenáři mají jako každý rok bezplatnou registraci zdarma v týdnu knihoven, který právě teď probíhá.

Markéta Kukrechtová, ředitelka Regionální knihovny Karviná: "Karvinská knihovna se snaží dohonit předcovidová čísla. Jsme rádi, že kampaň Týden knihoven běží v ČR a jsme rádi, že se Karviňáci i lidé z okolních měst registrují v karvinské knihovně. Knihovna má v současné době více než 5 tisíc registrovaných čtenářů dospělých i dětských.” 

I na tento týden si knihovna připravila řadu akcí. Hned na startu týdne proběhla beseda s fotografem Martinem Strakou, který prostřednictvím svých fotografií vyprávěl o cestách po New Yorku s Permoníkem nebo o Rallye Dakar.

Markéta Kukrechtová, ředitelka Regionální knihovny Karviná: "Dále budou moci lidé potkávat v ulicích kolegyně knihovnice tzv, Knihopatrolky, kde budou seznamovat Karviňáky o nových akcích a službách knihovny a zvát je na akce, které knihovna pořádá."

Několik akcí také tento týden proběhne pro malé čtenáře, uskuteční se na dětském oddělení. Tady tady probíhá výstava Kláry Smolíkové nazvaná Dubánci.

Markéta Kukrechtová, ředitelka Regionální knihovny Karviná: "V rámci Týdne knihoven také probíhá promítání filmového klubu, ráda bych pozvala čtenáře na film Letní světlo a pak přijde noc."

A navštívit můžete i Galerii města Karviné, kde probíhá výstava karvinského rodáka Jakuba Špaňhela.

Markéta Kukrechtová, ředitelka Regionální knihovny Karviná: "Ráda bych pozvala na tuto výstavu, která probíhá v prostorách galerie města Karviné a také v prostorách zámku v Lottyhausu."

Stávající čtenáři mohou také využít mimořádnou amnestii, která promíjí pokuty za opožděné vrácení knih.

Nahlásit chybu
Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail