Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přijďte si užít adventní svátky na náměstí, do kina i MěDK Karviná

Karviná |

Doba adventu se blíží a Karviná je na ně připravena se vším všudy. Obyvatelé města se mohou těšit na vánoční jarmark, sváteční programy v kině i divadle a také na Cestu k vánoční harmonii.

Městský dům kultury připravil na konec roku, který je spojený s vánočními svátky bohatý program. 21 denní vánoční jarmark začne v neděli, 3. prosince.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK: “Je připraven program pro děti, budou tam potkávat například maskoty Olafa a Grinchem bude tam světelná show a po rozsvícení vánočního stromu vystoupí Eva Burešová."

Rozsvícení vánočního stromu na náměstí se uskuteční v 16:55 minut.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK: "Vánoční jarmark bude až do soboty 22.12. a program bude vždy gradovat o víkendu. V pátek, sobotu i neděli je připraveno mnoho koncertů, dětské programy, pohádky, kapely jsou různých žánrů, z blízkého i méně blízkého okolí. Pomyslnou třešničkou na dortu je vystoupení kapely Jelen v pátek před svátky. Takovou zvláštností, na kterou letos zveme, je ve středu 6.12. multimediální kamion s Mikulášskou nadílkou a Albertíkem."

Vánoční městečko s dílnou kováře a zvěřincem vyroste na náměstí 8. prosince.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK: “Bude možnost koupit si minci pro štěstí, poslat Ježíškovi vánoční přání a podobně, takže myslím, že je na co se těšit.” 

Adventní čas bude možné trávit také na koncertech, v divadle nebo v kině.

Jakub Gajdica, vedoucí kin: "Těšit se můžou na nové dobrodružství Aquamana, dětské filmy Méďovy dobrodružství, Ptáci stěhováci a dvě zbrusu nové české komedie Lítá v tom, kde uvidíme třeba Kryštofa Hádka a Jedeme na teambulding, kde bude třeba Prachař nebo Kotek. A mezi svátky a Silvestrem jsme nezapomněli ani na ty nejmenší diváky, připravili jsme pro ně akci Vánoční prázdniny kde po tři dny budeme promítat dětské tituly za zvýhodněné ceny."
Olga Hrubec, ředitelka MěDK: "Kromě klasických akcí, které máme po celý rok, tak takovým výrazným momentem například je koncert Davida Uličníka a orchestrionu, který se koná v kostele Povýšení svatého kříže v úterý 5.12." 

Potěšit může i dárek v podobě divadelního představení nebo koncertu.

Jakub Gajdica, vedoucí kin: "Můj tip na vánoční dárek jsou vstupenky na záznam baletu Louskáček, letos ho uvedeme 27. prosince a půjde o záznam královského londýnského baletu, který bude natočen pouze 14 dní před uvedením v našem kině.”
Olga Hrubec, ředitelka MěDK: "Nejlepší bude, když se diváci podívají na naše webové stránky, kde na ně narazí hned na začátku. Jsou to tipy na lednové, únorové a březnové divadlo, ale krásným vánočním dárkem může být i dárková karta MěDK nebo vstupenky na ples města, které se začínají prodávat 15. prosince."

Naladit se na sváteční atmosféru ve městě můžete už v sobotu 2. prosince, kdy v MěDK proběhne velká akce nazvaná Cesta k vánoční harmonii. Více informací vám přineseme v příštím Karvinském expresu.

Nahlásit chybu


K tématu

Podzim bude v Karviné plný kulturních zážitků, připravena je série představení i přednášek

7. října 2023 16:39 | Karviná | Monika Danková

Městský dům kultury si pro obyvatele města připravil pa podzimní část roku spoustu zajímavých kulturních akcí, počínaje přednáškami přes taneční zábavy až po divadelní představení. Více už prozradí naše další reportáž.

Karviná ocenila nejlepší sportovce. Nově zařadila do vyhlašování dvě kategorie

16. března 2024 11:56 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

V sále městského domu kultury se uskutečnilo vyhlašování a oceňování nejlepších sportovců Karviné.

V rámci vyhlašování nejlepších sportovců ocenila Karviná navíc dvě kategorie

13. března 2024 15:56 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

V Karviné byly letos na slavnostním galavečeru Sportovec roku vyhlášeny dvě nové kategorie. Vedení města se rozhodlo ocenit i týmy školní mládeže a také organizátory velkých sportovních akcí, které výrazným způsobem obohatily obyvatele města.


Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Včera 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Včera 10:44 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Včera 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Aktuálně z Karviné: Další dopravní omezení ve městě, pozvánka na akci Den Země

13. dubna 2024 17:14 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od příštího týdne začnou další dopravní komplikace ve městě. Statutární město Karviná pořádá ve čtvrtek 18. dubna na Masarykově náměstí ve Fryštátě Den Země.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

V Karviné proběhly zápisy do 1. tříd základních škol

13. dubna 2024 15:48 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Tento týden se na základních školách konaly zápisy do prvních tříd. V té době jsme s kamerou vyrazili za budoucími prvňáčky na Základní školu U Studny, kde na ně netrpělivě čekali učitelé. Byli zvědaví, co všechno předškoláci umí a zda se do školy těší.

Studentky karvinského gymnázia uspěly ve výzvě Daruj srdce, obdarovaly organizaci Modrý kříž

13. dubna 2024 13:31 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Studentky karvinského gymnázia uspěly v projektu Daruj srdce Nadace Olgy Havlové. Díky tomu mohly věnovat finanční dar organizaci, kterou si samy vybraly.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

Stonavští předškoláci se hravě připravují na školní život

12. dubna 2024 11:43 | Stonava | Jiří Brzóska | Regionální zprávy POLAR

Stonavští předškoláci se nebojí vstupu do první třídy! Díky kroužku, který už několik let funguje ve stonavské základní škole, se hravou formou seznamují s prostředím, poznávají svou učitelku a získávají důležité dovednosti pro život ve škole.

Přijďte si užít adventní svátky na náměstí, do kina i MěDK Karviná
Vydáno 25. listopadu 2023 17:50, Karviná, Monika Danková
Doba adventu se blíží a Karviná je na ně připravena se vším všudy. Obyvatelé města se mohou těšit na vánoční jarmark, sváteční programy v kině i divadle a také na Cestu k vánoční harmonii.

Městský dům kultury připravil na konec roku, který je spojený s vánočními svátky bohatý program. 21 denní vánoční jarmark začne v neděli, 3. prosince.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK: “Je připraven program pro děti, budou tam potkávat například maskoty Olafa a Grinchem bude tam světelná show a po rozsvícení vánočního stromu vystoupí Eva Burešová."

Rozsvícení vánočního stromu na náměstí se uskuteční v 16:55 minut.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK: "Vánoční jarmark bude až do soboty 22.12. a program bude vždy gradovat o víkendu. V pátek, sobotu i neděli je připraveno mnoho koncertů, dětské programy, pohádky, kapely jsou různých žánrů, z blízkého i méně blízkého okolí. Pomyslnou třešničkou na dortu je vystoupení kapely Jelen v pátek před svátky. Takovou zvláštností, na kterou letos zveme, je ve středu 6.12. multimediální kamion s Mikulášskou nadílkou a Albertíkem."

Vánoční městečko s dílnou kováře a zvěřincem vyroste na náměstí 8. prosince.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK: “Bude možnost koupit si minci pro štěstí, poslat Ježíškovi vánoční přání a podobně, takže myslím, že je na co se těšit.” 

Adventní čas bude možné trávit také na koncertech, v divadle nebo v kině.

Jakub Gajdica, vedoucí kin: "Těšit se můžou na nové dobrodružství Aquamana, dětské filmy Méďovy dobrodružství, Ptáci stěhováci a dvě zbrusu nové české komedie Lítá v tom, kde uvidíme třeba Kryštofa Hádka a Jedeme na teambulding, kde bude třeba Prachař nebo Kotek. A mezi svátky a Silvestrem jsme nezapomněli ani na ty nejmenší diváky, připravili jsme pro ně akci Vánoční prázdniny kde po tři dny budeme promítat dětské tituly za zvýhodněné ceny."
Olga Hrubec, ředitelka MěDK: "Kromě klasických akcí, které máme po celý rok, tak takovým výrazným momentem například je koncert Davida Uličníka a orchestrionu, který se koná v kostele Povýšení svatého kříže v úterý 5.12." 

Potěšit může i dárek v podobě divadelního představení nebo koncertu.

Jakub Gajdica, vedoucí kin: "Můj tip na vánoční dárek jsou vstupenky na záznam baletu Louskáček, letos ho uvedeme 27. prosince a půjde o záznam královského londýnského baletu, který bude natočen pouze 14 dní před uvedením v našem kině.”
Olga Hrubec, ředitelka MěDK: "Nejlepší bude, když se diváci podívají na naše webové stránky, kde na ně narazí hned na začátku. Jsou to tipy na lednové, únorové a březnové divadlo, ale krásným vánočním dárkem může být i dárková karta MěDK nebo vstupenky na ples města, které se začínají prodávat 15. prosince."

Naladit se na sváteční atmosféru ve městě můžete už v sobotu 2. prosince, kdy v MěDK proběhne velká akce nazvaná Cesta k vánoční harmonii. Více informací vám přineseme v příštím Karvinském expresu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000040265/prijdte-si-uzit-adventni-svatky-na-namesti-do-kina-i-medk-karvina