Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Mistrovství ČR v boxu dorazili kromě účastníků z celého Česka také boxeři ze zahraničí

Karviná |  | Karvinský expres

Do Karviné se sjeli boxeři, konkrétně nejlepší mladí boxeři z České republiky a zahraničí. Na osmém mistrovství, které organizovala tělovýchovná jednota Baník Karviná, nebyla o napětí nouze a spousta boxerů svůj triumf ani neočekávala.

V Karviné se uskutečnilo osmé Mistrovství České republiky v boxu školní mládeže a kadetů, které organizovala TJ Baník Karviná. Akce byla koncipována jako otevřené mezinárodní mistrovství.

Antonín Gašpar, trenér, spoluorganizátor mistrovství: “Jsme vlastně poslali pozvánky tady sousedícím zemím, takže máme zde veškeré kluby z Česka, máme zde polské zástupce, máme zde boxery z Ukrajiny a máme zde boxery ze Slovenska. Škoda, že nám ještě nedopadla účast italských boxerů, kteří na poslední chvíli vlastně tuto účast odřekli.”

Každá z váhových kategorií měla své favority, protože zúčastnění chlapci se boxu věnují dlouhodobě. Systém byl však nastaven tak, aby se ti nejlepší nesetkali hned ve vyřazovacích bojích.

Antonín Gašpar, trenér boxerů: “Vlastně takový speciální program i s těmi nasazenými favority vylosuje dvojice a začíná se vlastně vyřazovacími boji. Postupuje to do soboty, kde už se boxuje v semifinále a vlastně v neděli to vyvrcholí finálovými boji v každé váhové kategorii.”

Jedním ze soutěžících byl i karvinský boxer Tom Rocky Velký, jehož podpora Karviňáků byla znatelná a hlasitá. Svůj první zápas tohoto mistrovství nakonec vyhrál.

Antonín Gašpar, trenér boxerů: “Jsme vlastně ani nečekali, že to bude tak těžké utkání, ale díky tomu, že Rocky je vlastně už obhájce tohoto mistrovského titulu z loňského roku, tak jsme vlastně věřili, že to takto dopadne. I když je to protichůdné, vlastně soupeřovi trenéři viděli vyhrát svého, ale myslím si, že průběh zápasu, první kolo bylo za karvinským boxerem, druhé bylo vyrovnané, třetí kolo už zaleželo, jak to ti rozhočí počítali, ty údery. Je to specifické u každého rozhočího."
Tom Rocky Velký, boxer z Karviné: “Mohl jsem udělat lepší výkon, ale tak, jak to dopadlo, tak asi dobrý.”

I další vítězové ve svých kategoriích byli ke svým výkonům hrdí i kritičtí, všechny však motivovaly výkony své i těch druhých.

Alexej Svozil, boxer z Opavy: “Jsem pyšný, bylo to náročné, trénoval jsem dostatečně.”
David Olah, boxer z Trutnova: “Jaký máš pocit z toho, že jsi vyhrál a proč si myslíš, že jsi vyhrál?” “Jsem dobře připravenej, sparing i s cizincema, a jsem rád, že jsem vyhrál prostě.”

První a nadřazené kritérium při bodování je počet čistých úderů na bodovanou plochu svého soupeře. Každý rozhodčí by si měl v duchu počítat čisté údery a v závěru každého kola je vyhodnotit. Vítěz kola musí mít deset bodů, poražený pak devět, osm nebo sedm bodů, přičemž závisí na vyrovnanosti daného kola.

Box má v Karviné velkou tradici a každým rokem se rodí nové talenty. Poté již závisí na píli, vůli a výdrži každého individuálního boxera.

Nahlásit chybu


K tématu

Svarog gym pořádal další Bitvu o Frýdlant

Další Bitva o Frýdlant se odehrála ve velkém sále kulturního centra. V ringu se postupně představili zkušení bojovníci, ale nechyběla ani ukázka začínajících sportovců.

Talentovaný boxer z Ostravy-Poruby se probojoval až na MS juniorů

23. ledna 2025 14:27 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská | Expres Ostrava-Poruba

Talentovaný juniorský boxer Šimon Šeděnka se jako první svěřenec klubu Boxing Sokol Poruba podíval na mistrovství světa. Tomuto sportu se věnuje pouhé dva roky, kdy mu dal přednost před atletikou a hokejem.

O projekt Box do škol je ve Vítkovicích mezi žáky velký zájem

ZŠ Šalounova v Ostravě-Vítkovicích nabízí žákům hodiny boxu s profesionálním trenérem. S projektem Box do školy přišel za ředitelem ZŠ žákovský parlament. Škola projekt podpořila a o box je mezi dětmi nebývalý zájem.


Moravskoslezský kraj má upravené jízdní řády i novou lodní linku

Dnes 13:13 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Veřejná doprava v Moravskoslezském kraji má od neděle 15. června drobné změny. Úpravy se týkají vlakových i autobusových spojů a reagují na požadavky obcí, měst i samotných cestujících. Největší novinkou je začlenění lodní linky P1 na Slezské Hartě do integrovaného systému ODIS.

Traktor se převrátil na louce. Tři lidé vyskočili, čtvrtý se těžce zranil

Dnes 9:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Čtyři lidé jeli na traktoru po louce na Novojičínsku. V kopci se najednou stal stroj neovladatelným a převrátil se. Tři lidé z něj těsně předtím vyskočili, čtvrtého stroj zavalil a těžce zranil. Do nemocnice ho transportoval vrtulník.

Na zámku Fryštát město Karviná ocenilo osobnosti v kulturní oblasti

Byly oceněny osobnosti z kulturní oblasti, které se výrazně zasloužily o rozvoj a propagaci města. Mezi nimi se našli jak umělci, tak organizátoři kulturních akcí.

Ostrava postaví nové Dětské centrum Domeček pro handicapované za 104 milionů

Dnes 12:47 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Dětské centrum Domeček, které zajišťuje péči o zdravotně znevýhodněné děti, získá zcela nové zázemí. Současné budovy na ulici Jedličkova v Ostravě-Zábřehu nahradí moderní třípodlažní objekt. Ten vyroste v lokalitě bývalé mateřské školy na Rýparově ulici. Stavba za 104 milionů korun bez DPH začne v těchto dnech a provoz zařízení nebude během výstavby přerušen.

V Moravskoslezském kraji proběhly maturitní a závěrečné zkoušky v hojném počtu

V tomto týdnu skončily maturitní a závěrečné zkoušky na středních školách. Moravskoslezský kraj se v četnosti maturantů letos stal druhým nejpočetnějším. Závěrečné zkoušky probíhaly také na zdravotnických nematuritních oborech, které se snaží přilákat nové potenciální studenty.

Záchranáři podpořili akci Val darovat. Spolu s hokejisty Vítkovic darovali krev

Včera 12:11 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři Moravskoslezského kraje se zapojili do odběrové akce „Val darovat“, kterou společně uspořádali hokejisté Vítkovic a Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava. Symbolické darování krve připadlo na Mezinárodní den dárců, který připomíná význam transfuzí a hrdinství těch, kteří pomáhají zachraňovat životy.

Letošní Pivobraní se rozroste do zón v okolí náměstí

Centrum Nového Jičína obsadí další ročník Pivobraní. Festival nabídne více než sto druhů piv, koncert britské legendy a rozroste se i do dalších míst městské památkové rezervace.

Kamion na dálnici u Ostravy prorazil svodidla a skončil v protisměru

Včera 10:16 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nehoda kamionu zkomplikovala v sobotu ráno dopravu na dálnici D1 u Klimkovického tunelu. Dálnice byla několik hodin obousměrně uzavřena. Kamion tam prorazil svodidla a skončil v protisměru. Okolnosti nehody zjišťují policisté.

V Ostravě proběhl další ročník mezinárodního veletrhu Rail Business Days

13. června 2025 11:01 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil | Dopravní revue

Ostrava hostila další ročník prestižního veletrhu Rail Business Days. Třídenní akce v Trojhalí Karolina přilákala odborníky, výrobce i veřejnost.

IDea Forum pomáhá přilákat investory do našeho kraje

13. června 2025 16:10 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Regionální zprávy POLAR

Boutique Business Inkubátor Ostravica v centru Ostravy přivítal hosty konference Idea Forum. Ta byla určena pro investory, ředitele a manažery, zástupce odborných organizací, představitele místních samospráv i širší veřejnost.

Karviná vysadí městský sad jako přírodní ochranu proti jmelí

Dnes 13:43 | Karviná | Jiří Cileček

Karviná vysadí v parku Boženy Němcové na podzim městský sad s více než 50 ovocnými stromy a 130 keři. Ty poslouží nejen veřejnosti, ale také ptactvu. Projekt s názvem „Náš sad“ má ekologický i vzdělávací rozměr — cílem je mimo jiné omezit šíření parazitického jmelí.

Na Lodičkách se uskutečnily velké a několikanásobné oslavy karvinských házenkářů

Na Lodičkách v parku Boženy Němcové se uskutečnily oslavy karvinských házenkářů, kteří symbolicky připomenuli sedmdesáté výročí od založení Házenkářského klubu Baník Karviná. Hlavním důvodem však byla oslava obhájení titulu mistrů.

Půlroční sestřih významných událostí Havířova roku 2025

První polovina roku 2025 je téměř za námi a my jsme si proto pro vás připravili sestřih významných událostí, které pro vás zachytila naše kamera. Ať už se jednalo o investiční, společenské, nebo sportovní akce.

V Moravskoslezském kraji proběhly maturitní a závěrečné zkoušky v druhém nejvyšším počtu

12. června 2025 16:00 | Karviná | Gabriela Stašová | Regionální zprávy POLAR

V tomto týdnu skončily maturitní a závěrečné zkoušky na středních školách. Moravskoslezský kraj se v četnosti maturantů letos stal druhým nejpočetnějším. Závěrečné zkoušky probíhaly také na zdravotnických nematuritních oborech, které se snaží přilákat nové potenciální studenty.

Spisovatelka Zuzana Pospíšilová pasovala prvňáčky na čtenáře

12. června 2025 14:00 | Albrechtice | Jiří Brzóska | Albrechtický miniexpres

Prvňáčci už zvládli první krůčky ve světě písmenek a příběhů, ten opravdový čtenářský svět však teprve čeká, až do něj vstoupí. Symbolickým pasováním jim k němu v Albrechticích otevřela bránu spisovatelka Zuzana Pospíšilová.

Motorkáři se sjeli na Starém náměstí v Orlové

11. června 2025 20:15 | Orlová | Monika Ociepková | Orlovský miniexpres

Motorkářský klub Yamaha Star Czech Republic ve spolupráci s městem Orlová připravil další ročník tradičního žehnání motorkářům. A podařilo se na jedničku. Kolona tří stovek strojů vyrazila na spanilou jízdu od penzionu Lutena přes Dolní Lutyni a Bohumín až na staré náměstí v Orlové. Po příjezdu čekalo na účastníky občerstvení – grilovaná klobása zdarma a letos poprvé i silácká soutěž v házení pneumatiky. Mezi zavádějícími tradicemi bylo i samotné žehnání knězem, který tentokrát dorazil osobně přímo na náměstí mezi samotné motorky a jejich majitele.

Na Mistrovství ČR v boxu dorazili kromě účastníků z celého Česka také boxeři ze zahraničí
Vydáno 31. května 2025 15:43, Karviná, Gabriela Stašová
Do Karviné se sjeli boxeři, konkrétně nejlepší mladí boxeři z České republiky a zahraničí. Na osmém mistrovství, které organizovala tělovýchovná jednota Baník Karviná, nebyla o napětí nouze a spousta boxerů svůj triumf ani neočekávala.

V Karviné se uskutečnilo osmé Mistrovství České republiky v boxu školní mládeže a kadetů, které organizovala TJ Baník Karviná. Akce byla koncipována jako otevřené mezinárodní mistrovství.

Antonín Gašpar, trenér, spoluorganizátor mistrovství: “Jsme vlastně poslali pozvánky tady sousedícím zemím, takže máme zde veškeré kluby z Česka, máme zde polské zástupce, máme zde boxery z Ukrajiny a máme zde boxery ze Slovenska. Škoda, že nám ještě nedopadla účast italských boxerů, kteří na poslední chvíli vlastně tuto účast odřekli.”

Každá z váhových kategorií měla své favority, protože zúčastnění chlapci se boxu věnují dlouhodobě. Systém byl však nastaven tak, aby se ti nejlepší nesetkali hned ve vyřazovacích bojích.

Antonín Gašpar, trenér boxerů: “Vlastně takový speciální program i s těmi nasazenými favority vylosuje dvojice a začíná se vlastně vyřazovacími boji. Postupuje to do soboty, kde už se boxuje v semifinále a vlastně v neděli to vyvrcholí finálovými boji v každé váhové kategorii.”

Jedním ze soutěžících byl i karvinský boxer Tom Rocky Velký, jehož podpora Karviňáků byla znatelná a hlasitá. Svůj první zápas tohoto mistrovství nakonec vyhrál.

Antonín Gašpar, trenér boxerů: “Jsme vlastně ani nečekali, že to bude tak těžké utkání, ale díky tomu, že Rocky je vlastně už obhájce tohoto mistrovského titulu z loňského roku, tak jsme vlastně věřili, že to takto dopadne. I když je to protichůdné, vlastně soupeřovi trenéři viděli vyhrát svého, ale myslím si, že průběh zápasu, první kolo bylo za karvinským boxerem, druhé bylo vyrovnané, třetí kolo už zaleželo, jak to ti rozhočí počítali, ty údery. Je to specifické u každého rozhočího."
Tom Rocky Velký, boxer z Karviné: “Mohl jsem udělat lepší výkon, ale tak, jak to dopadlo, tak asi dobrý.”

I další vítězové ve svých kategoriích byli ke svým výkonům hrdí i kritičtí, všechny však motivovaly výkony své i těch druhých.

Alexej Svozil, boxer z Opavy: “Jsem pyšný, bylo to náročné, trénoval jsem dostatečně.”
David Olah, boxer z Trutnova: “Jaký máš pocit z toho, že jsi vyhrál a proč si myslíš, že jsi vyhrál?” “Jsem dobře připravenej, sparing i s cizincema, a jsem rád, že jsem vyhrál prostě.”

První a nadřazené kritérium při bodování je počet čistých úderů na bodovanou plochu svého soupeře. Každý rozhodčí by si měl v duchu počítat čisté údery a v závěru každého kola je vyhodnotit. Vítěz kola musí mít deset bodů, poražený pak devět, osm nebo sedm bodů, přičemž závisí na vyrovnanosti daného kola.

Box má v Karviné velkou tradici a každým rokem se rodí nové talenty. Poté již závisí na píli, vůli a výdrži každého individuálního boxera.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000048980/na-mistrovstvi-cr-v-boxu-dorazili-krome-ucastniku-z-celeho-ceska-take-boxeri-ze-zahranici